Wpis z mikrobloga

Religia to najgorsza rzecz jaka przytrafiła się ludzkości od początku jej istnienia. Czy Wy - 'chrześcijanie, muzułmanie, buddyści etc. - zdacie sobie z tego w końcu sprawę? Na list z Hogwartu też pewnie jeszcze czekacie? Jak można wierzyć w takie brednie. Jedyną rzeczą jaką jestem w stanie zrozumieć, to fakt, że boicie się śmierci i tego, że NIC SIĘ NIE DZIEJE PO TYM JAK UMRZEMY. Ale z tym trzeba się po prostu zmierzyć i koniec...

Kto wie gdzie byłaby dziś nasza cywilizacja, gdyby nie religia. Gdyby nie inkwizycje, wyprawy krzyżowe, mamienie ciemnoty bajkami o czarodzieju mieszkającym w chmurach, który tylko, czeka aż przeklniesz albo zjesz mięso w inny dzień niż powinieneś. Religia to mechanizm służący do kontrolowania ciemnych mas. Mamy XXI w. nie możecie zachowywać się jakbyście kua żyli w XV. Istnieje tak wiele naukowych dowodów na poparcie tez o powstaniu ziemi, a tak bardzo żadna, która udowodniła by istnienie Boga, że jest to dla mnie szokujące, że tak wiele ludzi wciąż nie potrafi wyrwać się spod tego jarzma przeszłości.

OTWÓRZCIE KU
A OCZY!

Biblia to zwykła książka napisana przez jakiegoś arabskiego łapserdaka. Założę się, że 90% z wierzących nawet jej nie czytało. Pomogę Wam w tym.
O to kilka cytatów dla Was, których zapewne nie usłyszycie na mszy w kościele. Wiecie dlaczego? Bo gdyby mówili tam coś takiego to jeszcze ktoś by mógł pomyśleć, że to jest jakaś bzdura. A tego przecież byśmy nie chcieli.





#niepopularnaopinia #ateizm #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm
  • 243
  • Odpowiedz
@Asp2ire:
Chrześcijaństwo stanęło po stronie wszystkiego, co słabe, nizkie, nieudane, stworzyło ideał ze sprzeciwiania się samozachowawczym instynktom silnego życia; zepsuło rozum nawet duchowo najsilniejszych, ucząc najwyższe wartości duchowe odczuwać jako grzeszne, na manowce wiodące, jako pokuszenia.
Najżałośliwszy przykład: zepsucie Pascala, który wierzył w zepsucie swego rozumu przez grzech pierworodny, podczas gdy był on tylko przez jego chrześcijaństwo zepsuty!
  • Odpowiedz
  • 0
@piesprzewodnik: Buddyzm ubogaca moje życie i mnie jako człowieka, a jeśli któryś z ateistycznej bojówki chce żeby mu udowodnić jak płytkie i nieracjonalne jest jego myślenie w porównaniu z moim, to niech spina kuca i idzie na solo.
@Ornament: no tak tylko ekhem... Uspokój się :-) buddyzm jest fundamentalnie ateistyczny. Więc o co niby mielibyście się bić? :-) są bogowie w buddyzmie ale są smiertelnymi istotami, które się źle odrodzily
  • Odpowiedz
buddyzm jest fundamentalnie ateistyczny


@sprawa: Acha, z życiem pośmiertnym, całą kosmologią, rytuałami, duchowieństwem, moralnymi wskazówkami, soterologią, siddhi, tantrą... rzeczywiście, ateistyczny jak nic.
  • Odpowiedz
@piesprzewodnik: Nie wiem, jak mierzysz zło tego świata, ale większość ustrojów, które doprowadziły do smierci milionów ludzi było zbudowane na zasadach negacji Boga i nienawiści do jakiejkolwiek wiary. Zwracasz się do mnie, jako chrześcijanina, a ja ci muszę powiedzieć, że nie - nie zdaję sobie sprawy z tego, że religia to najgorsza rzecz jaka przytrafiła się ludzkości. Na żaden list z Hogwartu nie czekam, a nawet nie wiem o co chodzi
  • Odpowiedz
@piesprzewodnik: Piękny trolling. Nie można przecież być tak głupim by zapomnieć o tym, że klasztory przechowały część dorobku starożytnych, zakładały szkoły i wprowadziły trójpolówkę.

A na serio- jaki ma sens przytaczanie fragmentów Starego Testamentu? Jeśli to nie trolling to udowadniasz swoją niewiedzę w przypadku Chrześcijan powinieneś cytować Nowy Testament.
  • Odpowiedz
@Perlo:

Albo trolujesz albo jestes glupi. Powtorze wiec: jeżeli ktoś głosi jakąś tezę, to ciężar dowodu spoczywa na osobie głoszącej daną tezę! To nie reszta świata ma udowadniać coś przeciwnego.


No kolega głosi tutaj teze, ze Boga nie ma. W takim razie wg Ciebie powinien on udowodnic, ze Boga nie ma. A ja napisalem wyraznie, ze nie da sie udowodnic ze Bog jest i nie da sie udowodnic ze Boga nie
  • Odpowiedz
Chrześcijaństwo bez Jezusa nie istnieje, a bez Starego Testamentu by się obyło.

@Flypho: Bez ST nie ma sensu Jezus, który przyszedł na ziemię by wypełnić proroctwo ST i pojednać ludzi z bogiem.
Bez ST nie miałby kogo z kim jednać ani czego wypełniać. Nie znalazłby uczniów wśród żydów i pozostał szefem małej i zapomnianej sekty.
  • Odpowiedz
@orzell: Nie, człowiek ma wbudowaną potrzebę poznania. Na każde zadane pytanie potrzebujemy odpowiedzi, nie ma kwestii, które zostawiamy odłogiem, bo nie wiem co to jest więc to zostawię, stąd rodzą się różne teorie zarówno naukowe jak i mistyczne.
I tutaj zaczyna się problem religii który doprowadził do stagnacji nauki na wiele wieków mianowicie nauka jest otwarta, jeżeli potrafisz to udowodnić to możesz nawet obalić prawa dynamiki Newtona, w religii natomiast nie
  • Odpowiedz
@piesprzewodnik: Ja #!$%@?.... kolejny pseudo ateista, skończył 16 lat i wojuje z religiami świata... Chłopie, na #!$%@? się sapiesz, taka natura człowieka, większość musi wierzyć w manne z nieba, bo wtedy im łatwiej żyć, myśląc, że nie są sami i ktoś gdzieś na niebie sobie kieruje ich losem. Nie zmienisz tego, więc skończ #!$%@?ć głupoty i poczytaj jakieś mądre książki bo walka z wiatrakami jest #!$%@? frustrująca.

NIE WIERZYSZ TWOJA SPRAWA,
  • Odpowiedz