Wpis z mikrobloga

Jeśli mam być szczery Miraski i Mirabelki, to bardzo boję się, że w niedalekiej przyszłości My, młodzi Polacy, tak jak nasi dziadkowie i pradziadkowie, staniemy w obliczu konfliktu, wojny, inwazji na nasz kraj.
Boję się, że konflikt ukraiński ( uważam, że to najzwyklejszy atak Rosji na Ukrainę ) rozejdzie się na inne kraje, w tym Polski.
Mam nadzieję, że to tylko jakieś moje paranoje itd.


#lekiifobie #obawy #urojenia #wojna #ukraina
  • 24
@kufelmleka: @swhite: W zasadzie to jedyne co będzie można robić to uciekać. Od ładnych paru lat jak zlikwidowali służbę, przeszkolenia w obsłudze broni nie ma żadnego. Ludzie nie wiedzą jak przeżyć bez marketu, a wśród nastolatków brak FB to tragedia. Nie wspominając o kondycji 90% społeczeństwa z racji tego że praca również nie wygląda jak ta 80 lat temu i się tylko siedzi.
@Limitless: Bardzo dobrze, że ją zlikwidowali. Nie każdy jest wystarczająco mocny psychicznie do wojska i walki, więc nie widzę sensu, aby zmuszać do tego kogokolwiek. Czy ludzie, którzy zostaliby zmuszeni do bycia sanitariuszami, spełnialiby swoją rolę najlepiej jak potrafią? Nie wydaje mi się.
Poza tym śmiem twierdzić, że jeśli jakiś naród jest uzbrojony ( państwo nie ogranicza dostępu do broni ), to ktoś zastanowi się dwa albo trzy razy, zanim nas
@kufelmleka: @Limitless: wiecie Panowie ja jeszcze liczę na to, że naród w razie jakiegokolwiek konfliktu się otrząśnie z marazmu. Mam wrażenie, że ludzie którzy rządzili naszym krajem do tej pory zrobili to w celowo. Świadomie utrudniali ewentualną możliwość przygotowania się do takich sytuacji i rozbroili kraj. Nie trzeba być ekspertem żeby zdawać sobie sprawę z tego, że nasza armia po prostu nie będzie w stanie utrzymać wschodniej granicy chociażby przez
@kufelmleka: Ja nie twierdze że to źle że zlikwidowali pobór obowiązkowy. Ale mogli by wprowadzić nawet jakieś 1-2 tygodniowe szkolenie z takich podstaw na wypadek wojny czy zagrożenia. To nie musiał by być jakiś hardkor, tylko normalny obór na którym pokarzą typy uzbrojenia, jak to się obsługuje, dali by trochę postrzelać i tyle. Nawet głupie sygnały ostrzegawcze. Pewnie jak by dziś zawyła syrena alarmująca o nalocie to by każdy pomyślał "pewnie
@kufelmleka: Nawet nie chodzi o to, żeby istniał dalej powszechny pobór do wojska ale o to żeby istniała możliwość odbycia takiego szkolenia. U mnie w pracy na 8 facetów w biurze jest 4 chętnych.
Świadomie utrudniali ewentualną możliwość przygotowania się do takich sytuacji i rozbroili kraj.


@swhite: Co masz na mysli rozbroili? Zdajesz sobie sprawe że armie redukowano w calej Europie Zachodniej i Srodkowej? U nas i tak stopien zakupów nowej borni nas staiwa w czolowce panst regionu (poza Rosja ale oni maja surowce).
Zobacz sobie co zostalo z armii znacznie bogatszych od nas Czechów nie mówiąc już o Słowakach.