Wpis z mikrobloga

#pytanie #kiciochpyta #firma #dzialalnoscgospodarcza #biznes #januszebiznesu
Otwierał może ktoś z was firmę w tym roku, i brał dofinansowanie z bezrobocia, albo z UE? albo są jakieś inne opcje dofinansowania ?
mam pomysł na firmę już dłuższy czas, i działam ciągle w tej branży.. wiec myślę że trzeba wreszcie coś własnego otworzyć i tyrać na siebie.
Byłem w urzędzie pracy i nic sensownego się nie dowiedziałem, tyle że po 15 minutach rozmowy stwierdziłem że ta babka wie mniej niż ja i tylko straciłem czas.
  • 11
@atc_damian: byłemw pupie,ale poczułem się tak jak w dupie. jak pisałemwcześniej.rozmawiałemz babka blisko15minut i mi nic nie poweidziała sensownego.nie wie czy sa srodki, a jak są to nic pewnego że się dostanie etc. dlatego pytam tutaj bo może ktoś już to przechodził .
@Pieszy_Easy_Rider: PUP-y to nie moja działka. Znajomy brał, czekania 8-9 m-cy na decyzję o dofinansowaniu. Później się okazało, że zabrakło środków. Jak już środki dostał, to jak była kontrola to sam musiał po kontrolujących podjechać, a później je odwieźć. Bo PUP nie ma samochodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak wierzysz w swój pomysł i jakbyś miał swoje pieniądze, to i tak byś je włożył w tej wysokości,
@Pieszy_Easy_Rider:

PUP'y rozpisują teraz fundusze na nowy rok. Jeżeli masz doświadczenie, status bezrobotnego i profil w UP - to nie jest tak trudno wyrwać to 20 kafli z Urzędu jeżeli jesteś ogarnięty.

Dotacje unijne (to te na 40 kafli, a nie 20) w tym roku mają miec zupełnie inną, nieznaną jeszcze formę.

Sprawdź program "Wsparcie w starcie". Dla mnie najciekawsza opcja, nie tak uciążliwa jak dotacja (mozesz liczyć na grom kontroli