Wpis z mikrobloga

Dołączyłem jakiś czas temu do dwóch grup dla miłośników książek na fejsie. Nie polecam, instant rak i tablica zawalona zdjęciami półek ze szwedzkimi kryminałami i książkami Kinga. "Patrzcie, jaka ja jestem czytelniczka. Byłam w Kauflandzie i nie mogłam się powstrzymać. Oto mój nowy poradnik grzybiarza. Teraz gorąca herbatka, kołderka i czytamy! Nie mogę się już doczekać! A Wy co dzisiaj czytacie?". "Hihi, zazdroszczę. To są moje nowe nabytki. Metro 2033, Metro 2034, Metro 2035, Metro 2036, Metro 2037 i Metro 2038, a obok Kalicińska i Pilipiuk. Uwielbiam wielką literaturę!".

#ksiazki
  • 85
@simsoniak: dla mnie książki to źródło rozrywki. Wartość edukacyjna jest wartością dodaną. Dlatego tak jak lubię obejrzeć rodzinkę peel tak lubię poczytać Bukowskiego
Co do ortografii to chodzi mi o ten średni poziom ludzi. Wyrazy typu wziąść, napewno, na prawdę itp. Codziennie ludzie popełniają masę takich błędów.
Co do gramatyki to akurat przykład mojej byłej co zdania nie potrafi poprawnie złożyć. Jak czytała to jej się to poprawiało.
@KochamJescKisiel: O widzę że kolejna osoba która uważa się za lepszą tylko dzięki temu że czyta książki jakby to była jakaś ultra trudna czynność tylko dla elitarnych osób.
"A czytałeś XYZ? - Czytałem, fajne. - No." - jak widzisz taką rozmowę można streścić w stosunku do wszystkiego więc porównanie z serialami jest totalnie z dupy.