Wpis z mikrobloga

Do CSI Wykop:

Dzisiaj na pierwszym wykładzie z programowania obiektowego doktor obalał mit, że Java jest wolna. Jako argument podał, że czytał wypowiedź programisty z Austrii, który w Java (+assembler) pisze programy do operacji na giełdzie (gdzie opóźnienie musi być bardzo małe). Oczywiście od razu skojarzyłem to z wykopem: http://www.wykop.pl/link/1209873/ama-programista-z-doswiadczeniem/

Czy #csiwykop znajdzie czy ten wykładowca ma bordo? ;)

http://jareks.ii.uph.edu.pl/

#studia #uczelnia #java #programowanie #wykopuczy #pytanie
  • 12
@Roballo:

Nie wsadzaj wszystkich doktorów do jednego worka, są też tacy, którzy potrafią i/lub chcą uczyć ;)


Cóż często generalizuje się opinie po największej grupie reprezentującej, a tutaj uważam, że jednak większość jest słaba, ale wiadomo że od wszystkiego zawsze jest wyjątek :P

Pokaże, albo i nie, ja też myślałem że na studniach wiele rzeczy mi pokażą, przeliczyłem się
@plkwykop: Nie lubię takiego szufladkowania, w każdej dziedzinie są lepsi i gorsi. Nie mówi się o tych dobrych tylko cały czas tych najgorszych, a gdzie Ci lepsi? Jakby to było jakieś zakazane o nich mówić.

Bo studia dają podstawy, gdzie szukać i jak patrzeć. To nie gimnazjum, że masz tu i tu podane jak masz zrobić. To twój własny wkład.
@Roballo: Czasem trzeba krytykować całe środowisko jak jest w większości złe, aby zaszły zmiany ;)

Bo studia dają podstawy, gdzie szukać i jak patrzeć. To nie gimnazjum, że masz tu i tu podane jak masz zrobić. To twój własny wkład.


Ehh, nie jestem na etapie myślenia o studniach, mi się należy, powinni mi pokazać, powinni mnie nauczyć.

Sam krytykuje osoby które uważają, że uczelnia ma przygotowywać do zawodu, bo wiem że
@Roballo: Trudno to ująć w krótkich słowach, bo z jednej strony ludzie muszą wiedzieć, że studia to nie prowadzenie za rączkę i przyuczenie do zawodu, a z drugiej strony trzeba sobie uświadomić, że wykładowca nie przychodzi na zajęcia, żeby ładnie wyglądać i pachnieć, ale przekazywać wiedzę i nie wiem czy wiesz o co mi tutaj chodzi, bo te tak zwane stricte podstawy to sobie można w książkach wyczytać i dlatego strasznie
@plkwykop: nie miałem na myśli z tym psioczeniem tylko Ciebie, ale mnie i innych. Być może coś robisz - nie wnikam, ale większość i tak siedzi jak ja ;)

Wiem o czym mówisz, takie wykłady prowadzą wykładowcy starej daty lub co leniwi z nowej. Niejednokrotnie słyszałem/spotykam/spotykałem się z takimi przekazami, ale nikt ich za to wywalić nie chce, a zaliczyć i tak musimy. Kolejnym "bezsensem" jest to, iż u niektórych nie
@Roballo: No ja akurat ile mogę to robię, nawet pewien zakład ma zysk ze mnie w postaci nowego sprzętu :) Ale niestety większość studentów myśli, aby coś przepchnąć, a potem jęczą, że do dupy zajęcia, jak m.in. przez ich postawę takie są zajęcia, ale tego już nie zauważają.