Wpis z mikrobloga

Mirki, jak oceniacie IntelliJ IDEA od JetBrains? W kontekście Eclipse vs IntelliJ. Jako .netowiec, mam z ich produktami dobre doświadczenia (Resharper, dotPeek). Prywatnie robię dużo Javy, ostatnio Android i szukam alternatywy dla Eclipse.

#programowanie #java #android
  • 26
  • Odpowiedz
@markaron: W kilku firmach w których ostatnio pracowałem, wszyscy odchodzą od Eclipse i NetBeansa w kierunku Intellij. Jest po prostu szybszy i o niebo stabilniejszy, może ma mniej dodatków i innych pierdół, ale wszystko przyjdzie z czasem. Wersja płatna jest jeszcze lepsza, ale nie miałem okazji z niej korzystać.
  • Odpowiedz
Więc w jakim IDE klepią zawodowo javovcy?


@markaron: tak jak napisał Algeroth, czyli jest wyraźny trend przechodzenia z Eclipsa na Ideę. Niestety nie zawsze pracodawca funduje wersję płatną (wersji darmowej nie wyobrażam sobie do pracy, ze względu na brak pluginów) - wtedy pozostaje samemu sobie zafundować wersję płatną.
  • Odpowiedz
@Algeroth: Do momentu, gdy odpaliłem trochę bardziej rozbudowany workspace w Eclipse (projekt desktopowy, mobilny, projekt z logiką biznesową i jej API oraz projekt z web service) uświadomiłem sobie, że VS jest całkiem szybkie nawet w przypadku rozbudowanych solutions :)
  • Odpowiedz
Mirki, jak oceniacie IntelliJ IDEA od JetBrains? W kontekście Eclipse vs IntelliJ.


@markaron: tylko IDEA. W Eclipsie niby wszystko jest, niby sa pluginy, niby ten sam refactoring i podobno podobne podpowiadanie, ale jednak w IDEI jako to wszystko jest zgrabiejsze, przemyslane, dziala dobrze i nie zdarzylo sie, by mnie zawiodla.
  • Odpowiedz
@efreet007: No to trochę lipa, jak pracodawca oszczędza na narzędziach do pracy. VS też trochę kosztuje, jednak nikt nie szuka zamienników dla niego czy każe programistom lecieć na wersji Express. Przynajmniej ja w swojej karierze nie spotkałem (nie słyszałem) o takiej. Zawsze minimum to był Professional.

Na VS można fajnie zaoszczędzić, dzięki subskrypcjom MSDN i byciu partnerem Microsoft. Jednak wymaga to trochę pracy, bo trzeba mieć certyfikowanych devów w firmie
  • Odpowiedz
@markaron: Imo, lepsze niż w eclipse. Wszystko DZIAŁA
Edytor wizualny xmla szybko chodzi, git elegancko współpracuje. Jeśli chodzi o emulator androidowy, to odradzam używania tego wbudowanego. Ściągnij sobie GenyMotion, to jest dopiero maszyna ;+)
  • Odpowiedz
@Algeroth: Do GenyMotion przekonałem się już na Eclipse :)
@Regis86: Zobaczę, wygląda zacnie. Jednak wolałbym jedno narzędzie do pracy z Java/Android, szczególnie, że korzystam już VS do rzeczy .netowych i Sublime do Html/CSS/JS
  • Odpowiedz
A jak wygląda wsparcie dla Androida w IntelliJ? Emulator, debugowanie, narzędzie do zarządzania SQLite itp.


@markaron: bardzo dobrze, w platnej wersji jest caly spory pluginow do tego. Ale nie korzystaslem, bo gardze :)
  • Odpowiedz