Wpis z mikrobloga

Wkurzają mnie ludzie, których wielkim problemem są krzywe zęby albo brzydki kształt paznokci. Wkurzają mnie przyjaciółki, które biadolą, że mają 24 lata, zaraz kończą studia i "gdzie ja teraz znajdę męża?! dla mnie już nie ma ratunku, będę wiecznie samotna i nieszczęśliwa" albo "wszystko już w życiu przeszłam, nic dobrego mnie nie czeka".


Ludziom wmawia się jakieś #!$%@? schematy, według których mają żyć. I żyją sobie, martwiąc się tym, co zjedzą na obiad i tym, na jaki film i z kim się wybrać. A najważniejszego nie potrafią docenić - że są zdrowi i mogą osiągnąć wszystko. Że się budzą rano nie zastanawiając się czy dadzą radę dojechać na uczelnię. Że tak naprawdę wszystkie ich bariery są w ich głowach. Także miłego dnia, mireczki, wszystko przed Wami!

#beauvoirzyczy #dziendobry #milegodnia
B.....r - Wkurzają mnie ludzie, których wielkim problemem są krzywe zęby albo brzydki...

źródło: comment_0itNMFtjfDzhWv9VbVkniCCTdnLAGCmh.jpg

Pobierz
  • 98
@Beauvoir: Mam taką jedną przyjaciółkę(jak ktoś ma powiedzieć że to friendzone to niech nawet się nie wysila na komentarz).

Poszła dopiero co na studia i już panikuje, najczęściej że ona się nie nadaje do bycia z chłopem i za każdym razem podaje jakiś śmieszny argument, może podam przykład z walentynkami: "ja bym nie mogła być z chłopem, bo zastanawia się co ugotować swojemu chłopakowi". No to pytam się w czym problem.
@Pzanty: wydaje mi sie, ze troche przemawia przez Ciebie bol dupy, ze nie skorzystales, albo inne kompleksy. A uogolniajace zdanie, ze akademiki to burdele tylko troche tansze to juz szczyt glupoty.


Jedyne co zrobiłeś w tym wpisie, to zacząłeś próbować mnie obrazić, uznałeś to za argument. Jeśli wytniemy Twoje wycieczki osobiste, zostanie:

A uogolniajace zdanie, ze akademiki to burdele tylko troche tansze to juz szczyt glupoty.

Masz rację, jest to wyolbrzymienie,
@kwk200:

Ja za idiotyczne uwazam takie porownania. Idiota jest ten kto idiotycznie mowi.

A mi się wydaje, że nie masz żadnych kompetencji do oceniania, czy coś jest idiotyczne. Ciągle się powołujesz na swoje przeczucia.

Idiota jest ten kto idiotycznie mowi.

Poza tym wzbudzasz wątpliwości posługując się takimi truizmami, jakąś parafrazą z Foresta Gumpa. Jakbyś czerpał wiedzę głównie z popularnych filmów.
@Beauvoir: Ciekawy wpis. Ale...

Masz rację że ludzie podążają za schematami, tylko mylisz się nazywając to czymś złym. Bo całe życie człowiek wychowywany jest na schematach to dzięki schematom staje się tym kim jest. Oczywiście piękną wizją jest pełna wolność człowieka, jego możliwości i chęci do robienia tego czego chce. Tylko nie zawsze jest to możliwe. Widzisz, ja lubię niektóre schematy bo pozwalają mi jako tako funkcjonować w społeczeństwie. Gdybym miał
@kwk200:

Miales punktowac.

Jesteś jednym z tych, którzy kiedy się pluje mówią, że deszcz pada? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam wrażenie, że dla ciebie zrozumienie co kryje się pod powiedzeniem "akademiki to tańsze burdele" jest zbyt abstrakcyjne. Wiesz, to nie chodzi o to, że tam studentki nielegalnie się zatrudnia jako prostytutki. Kumasz to? To nie jest tak, że one tam mają kasy fiskalne (w Polsce i tak
@Beauvoir: obecnie większość ludzkości jest dotknięta chorobą. Ta choroba nazywa się nadmierną aktywnością myśli oraz doszukiwania się nas samych poza nami - w rzeczach, pozycjach społecznych. I przez to ludzie nie widzą w innych człowieka tylko to co mogą od tej osoby dostać, mieć załatwione.
Przez to wszystko wzrasta u tych ludzi cierpienie i ciągły niedosyt. Nie zrozumieją, że mają już wszystko co najważniejsze a reszta to miłe (lub trochę mniej)
@Beauvoir: wczoraj przeczytałem ciekawy wywiad z Jerzym Vetulanim, który wspomniał kiedyś usłyszane słowa irlandzkiej posłanki "Jeśli się nie mówi to co myśli, to po co się mysli?" coś w tym jest
@p3sman: i to jest racja. Otarlem się o śmierć 3 razy w moim krótkim jak dotąd życiu i powiem szczerze, że blache problemy nie są problemami, człowiek jest optymistyczny i pełen energii. I ten moment kiedy idąc powoli, spacerując zaczynasz dostrzegać wszystko to co cie otacza i tych ludzi którzy lecą w pośpiechu na autobus, tych ludzi którzy to przegapia. Mógłbym tak jeszcze długo ale nie chce spamowac :(
Przykro mi to mówić ale związki oparte są jedynie na obustronnych korzyściach. Miłość to tylko przez pierwsze miesiące jest. Korzyści są różne i nie tylko materialne. Jedna osoba np. potrzebuje ciepła, druga poczucia bezpieczeństwa itp.


@ethics: Tak to chyba tylko do 30, a później dołączasz do grona rozwodników, o których pisałeś. Albo Twoje małżeństwo przekształca się w jakiś dziwny twór, gdzie sobie po prostu nie przeszkadzacie, a żyjecie jak chcecie -