Wpis z mikrobloga

Hej mirki z #krakow . Czy jest tu ktoś z Kurdwanowa i mógłby się podzielić obserwacją, jak u niego jest z grzaniem kaloryferów?
Ponieważ grzejniki w moim domu, mimo, że odkręcone na najwyższy poziom grzeją, ale nie są specjalnie gorące i przez to mam nieco chłodno w mieszkaniu. Pamiętam, że jakiś czas temu odkręcony na poziom niższy grzejnik, był dużo cieplejszy.
Mam też jeszcze jedną relację osoby, mieszkającą w okolicy, której kaloryfery zachowują się podobnie. Zastanawiam się, czy ciepłownia oszczędza węgiel ze względu na strajk górników, czy są jakieś inne powody.
  • 30
@tHoePs:
1. Może spróbój zadzonić na infolinie MPEC, sprawdzić czy jakieś awarii / prebudowy nie mają.
2. Jak nie MPEC to może trzeba by ściągnąć termostat , wtedy powinno otworzyć kaloryfer na full.
3. Jak nie 1. i 2. to pewnie spółdzielnia leci w kulki i np steruje ilością ciepła jaka może max wejść do budynku , słyszałem że na Prokocimiu takie cuda testują.
@matrixkubas: bo wilgotność większa to wydaje się, że zimniej ;)

@tHoePs: wiem, że MPEC w styczniu robił inwentaryzacje i sprawdzali gdzie są tzw. nadmiary. Chodzi o to, że przepływ na wymienniku był za duży względnej energii zamówionej i w wielu miejscach w Krakowie pozmniejszali przepływy, żeby je dopasować do ilości energii zamawianej (są na to wzory). Może to być powód.