Wpis z mikrobloga

Hej mirki z #krakow . Czy jest tu ktoś z Kurdwanowa i mógłby się podzielić obserwacją, jak u niego jest z grzaniem kaloryferów?
Ponieważ grzejniki w moim domu, mimo, że odkręcone na najwyższy poziom grzeją, ale nie są specjalnie gorące i przez to mam nieco chłodno w mieszkaniu. Pamiętam, że jakiś czas temu odkręcony na poziom niższy grzejnik, był dużo cieplejszy.
Mam też jeszcze jedną relację osoby, mieszkającą w okolicy, której kaloryfery zachowują się podobnie. Zastanawiam się, czy ciepłownia oszczędza węgiel ze względu na strajk górników, czy są jakieś inne powody.
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@djbartek: jeśli chodzi ci o to, żeby sobie ten przepływ wyregulować, to trochę się boję tego robić, w dodatku mieszkanie wynajmowane, nie własne. poza tym, wcześniej nie było takiego problemu, kilka dni temu się zaczął
  • Odpowiedz
@tHoePs: ja jestem z kurdwanowa. Osobiście stwierdzam że jest super. Zwykle mam ustawiony poziom 3 (są od 1 do 5). 5 jest gorąca strasznie jak ją podkręcę. Na korytarzu mam zawór z mozliwoscia regulacji przepływu (termostat) i mozna tym regulować przepływ gorącej cieczy :)
  • Odpowiedz
@tHoePs: Jaki macie węzeł w bloku? Jak u sąsiadów jest taka sama sytuacja, a macie regulację pogodową w węźle niech administrator budynku lepiej dopasuje krzywą grzewczą. Jeżeli budynek jest docieplony, instalacja w miarę nowa, niezakamieniona niech ustawi 83(-20)/35(15) z re 1.3, jeżeli nie pomoże niech wprowadza korekcję tej wyższej temperatury. Ewentualnie jak chce przyoszczędzić bo tez miany spowodują wzrost rachunków to niech obniżenie nocne tak na 3-4 godziny nocne wprowadzi
  • Odpowiedz