Wpis z mikrobloga

@potocko: Nie jedz w centrum, kieruj się od strony centrum w stronę Radissona i idź dalej, na Gamle Oslo. Zjesz tam dwa do trzech razy taniej i nie gorzej, polecam włoską knajpę której na imię Prima Fila.

Koniecznie Park Vigelanda i rób zdjęcia ludziom którzy robią zdjęcia na tych pomnikach bo z tego jest najlepszy materiał.

Oslo Pass totalnie warto na te 24/48/72h bo i jeździsz za darmo i wchodzisz do większości muzeów za darmo.
I inne rzecz też
  • Odpowiedz
I jakies norweskie smakołyki które zwieźć rodzinie :)


@potocko:
Foka(sel) - suszona/wędzona, szukaj w delikatesach.
Wieloryb(hval/hvalbiff) - w zamrażarkach w prawie każdym markecie
Łoś(elg) - w lepszych marketach
  • Odpowiedz
@slawek89: Okej, idziesz Schweigaards, cały czas musisz mieć za plecami w linii prostej Radissona, minąć Oslo Sportsbar, miejsce nazywa się ROALD&UMBERTO i tego jestem już pewien stuprocentowo.
http://www.roald-umberto.com/Menu/MenuRistorante.html
http://www.roald-umberto.com/Menu/MenuListaVini.html

Generalnie do 300 NOK na osobę masz kolację z winem i dolewkami, polecam. Obsługa nie mówi po norwesku bo to włosi imigranci, są starzy włosi w rogu którzy coś tam się kłócą, bardzo mała knajpka zwykle zapełniona do połowy.
S.....t - @slawek89: Okej, idziesz Schweigaards, cały czas musisz mieć za plecami w l...

źródło: comment_5tBHoyDWCplSrwswqibr4YYDMRBqIBuA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@potocko: @Szaft: Dobrze gada. Oslo Pass to jest super dobry zakup - zwlaszcza jak bedziesz poruszal sie komunikacja miejska.

Co warto zobaczyc:

1. Miasto:
1.a Grünerløkka - warto obejrzec, bo pokazuje
  • Odpowiedz
  • 0
@Szaft: swietnie! Dzieki wielkie za wyczerpujące info, dam znać czy skorzystałam, mam nadzieje ze sie uda. A Oslo pass mam juz w planach zakupić a teraz jeszcze bardziej sie w tym utwierdziłam

@trgf: bardziej chodziło mi o np słodycze :) ale suszona rybę tez kupie.

@slawek89:

Jeszcze jedno: jakies nazwy marketow w centrum gdzie nie przepłacimy za mocno? A może jakaś super miejscówka za miastem gdzie
  • Odpowiedz
@potocko: Ogólnie przyjmuje się, że Rema 1000 jest najtańsza. Kiwi i Rimi niewiele droższe. Radzę raczej unikać ICA i Meny - tam przepłacisz. Jak masz zamiar dłużej przebywać, warzywa i owoce warto kupić u pakisa, mają duuuuży wybór, świeże i smaczne, a do tego tańsze niż w marketach. Polecam.

W sezonie letnim można pojechać do parku rozrywki Tusenfryd, ale teraz to chyba nie :)
  • Odpowiedz
@potocko: Jeśli lubisz patrzeć na miasta z góry, warto wjechać na skocznię Holmenkollen. W obiekcie znajduje się też interesujące muzeum narciarstwa. W okolice skoczni dojedziesz metrem (w tamtej okolicy kolejka jedzie na powierzchni ziemi).
  • Odpowiedz