Wpis z mikrobloga

Takie #przemyslenia przy #kawatime.

Wczoraj siedziałam do późna nad pewnym projektem. Telewizor jest u mnie włączony prawie zawsze, kiedy jestem w pokoju i coś robię- zazwyczaj jakieś gotowanie. Tym razem leciał program (typowy ogłupiacz z TVN Style) o zdradach, przez który skisłam i do tej pory nie mogę się otrząsnąć.
Tytułem wstępu: Bohaterami było małżeństwo, ok. 30 lat, bez dzieci. Po kilku latach małżeństwa żona poczuła się zaniedbywana i ignorowana, więc zaczęła dawać dupy swojemu przełożonemu w pracy. Niestety kiedy zachorowała on ją zostawił i wróciła do męża xD

Ale to do czego dążę to komentarz męża, który dowiedział się o wszystkim po kilku miesiącach:

Chyba nawet trochę cieszę się, że to się stało. Do tej pory nie widziałem jakim byłem egoistą, a ten incydent otworzył mi oczy. Marta to wspaniała kobieta, zasługuje na kogoś lepszego. Ta zdrada zmobilizowała mnie do bycia lepszym mężem. Teraz będziemy starać się o dziecko.


Jak bardzo trzeba być wypranym, żeby po zdradzie powiedzieć, że w sumie dobrze, że tak się stało. Mam wrażenie, że to jest taki usprawiedliwiacz dla kobiet wyzwolonych oglądających TVNStyle.

#logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #logikawszystkichpaskow
  • 71
@Jofridd: program ma taki scenariusz - dziwię się, że reagujesz tak, jakby to była prawdziwa sytuacja.
Natomiast należy się zastanowić, czy miałby szansę powstać program odwrotny, z morałem: "rozumiem męża, przytyłam i chodzę zaniedbana odkąd wzięliśmy ślub, lat też nie ubyło, a tamta dziewczyna jest młodsza. To mi otworzyło oczy; postaram się być przynajmniej ciekawsza, znajdę sobie jakieś hobby poza zakupami i urządzaniem wnętrz, może wspólne zainteresowania scementują na nowo nasz
@Jofridd: Celem tego typu programów jest zrobienie kontrowersji.
Masz hejtować bohaterów, wyśmiewać, pogardzać nimi - bo negatywnymi emocjami szerzej się przez sieć podzielić, więc zasięg programu będzie większy.

Tam nie ma ani słowa prawdy.

A co do samego tekstu - jest coś takiego jak dysonans poznawczy. W momencie gdy środowisko mówi nam na nas temat coś innego niż sami jesteśmy przekonani, musimy bronić swojego ego.
I tego typu tekst mógłby być
@Jofridd: Moim zdaniem bardzo dobrze, że to się stało. Do tej pory facet nie widział jakim był egoistą, a ten incydent otworzył mu oczy. Marta to wspaniała kobieta, zasługuje na kogoś lepszego. Ta zdrada zmobilizuje go do bycia lepszym mężem.