Wpis z mikrobloga

Za 2 miesiace bedzie rok jak mieszkam w 20-to metrowej kawalerce #zagranico. :D Wczesniej wynajmowalem pokoj, ale nie bylem w stanie na dluzsza mete mieszkac z kims, bo zawsze mnie wspolokatorzy zaczynaja #!$%@? i generalnie lubie byc odludkiem, a wspolokatorzy dziennie sie do mnie odzywaja i prosza by im cos naprawic, blee. :D Niby kawalerka spoko, tanio, w miare blisko do pracy, ale mysle by poszukac sobie powoli ciut wieksze lokum.
Szukanie mieszkania w Hamburgu to masakra. Prace bym latwiej 3 razy zmienil, pewnie nawet na lepiej platna, niz znalazl nowe mieszkanie.

Teraz pytanie: byloby zainteresowanie wpisem na temat szukania mieszkania w Niemczech? Pare rzeczy jest dosyc specyficznych. Jeden mirek mnie przed chwila pytal o to na PW, wiec stad pomysl.
Wiem, ze blog ( http://www.javadevmatt.pl/ ) mam bardziej na temat emigracji pod katem IT, ale szukanie mieszkania to chyba tez fajny temat.
#emigracja #niemcy #mieszkanie
  • 23
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: ale, że specyfika jest różna zależnie od landu to Ty wiedz opie. Nie rób z siebie eksperta od niemiec po półtora rocznej emigracji, bo całkiem inaczej się żyje mieszka i pracuje q Hamburgu a inaczej w np. Monachium.
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: Ciekawe byłoby też zestawienie kosztów życia. Czy opłaca się wyjechać na jakiś czas żeby odlozyc troche kasy?? Z tego co wiem Bawaria i Szwabia są na tyle drogie ze 3k na reke szału nie robi #dupynieurywa
  • Odpowiedz
@eM2b: odpowiem za opa, który w zadzadzie napisał, że nie mieszkał w bawarii. Za 3000€ jestesjuz w stanie fajnie pożyć. Nie wiem skąd się biorą takie opinie. Chyba wszyscy biorą pod uwagę tylko Monachium btw najdrozsze miasto w Niemczech. Uogolniajac Bawaria Baden Württemberg wcale nie są drogie jezeli nie pchasz sie w aglomeracje
  • Odpowiedz
na travel channel lecą fajne programy o szukaniu mieszkań zagranico, było też o Niemczech, tam przynajmniej mówili, że za mniej niż 1000 usd nie da się nic przyzwoitego wynająć w mieście (Norymberga).
  • Odpowiedz