Wpis z mikrobloga

Przeszedłem pierwszy epizod #lifeisstrange i powiem tyle: jest dobrze a nawet bardzo :)
Miałem obawy, czy ekipie z Dontnod uda się powtórzyć sukces chłopaków z Telltale, ale na szczęście bezpodstawne.

Mechanika gry nie odbiega zbytnio od tego, co mamy w The Walking Dead lub Wolf Among Us. Też jest to w zasadzie interaktywny serial z wciągająca fabułą. Jedyna większa różnica, to brak QTE (co imho jest plusem) oraz główny ficzer - cofanie czasu.

Grafika prezentuje się bardzo ładnie ale nie jest mega fotorealistyczna. Bardziej zalatuje delikatnie komiksem, ale nie aż tak jak gry od Telltale. Całość śmiga na Unreal Enginie, więc wygląda świetnie i chodzi płynnie.

Jedyne do czego bym się przyczepił, to trochę niedopracowany lipsync. Czasem ruch ust rozjeżdża się nieco z tym co słychać, ale nie jest to coś, co przeszkadza w grze.

Wciągnąłem się strasznie a kolejny epizod dopiero w marcu. Pozostaje czekać :)

#gry #epipoleca
epi - Przeszedłem pierwszy epizod #lifeisstrange i powiem tyle: jest dobrze a nawet b...

źródło: comment_SzSthXQRwvfdSilQjqw2PllxuRtAH5Ew.jpg

Pobierz
  • 12
@gram_w_mahjonga: Ja też trochę alt-tabowałem, ale w samej grze spędziłem minimum 5h.
Ja po prostu muszę porządnie pozwiedzać, zajrzeć w każdy zakamarek, obejrzec każdy model, każdy krzaczek, kamyczek i detal ;)
Bez tego przejście gry to jak pożuć gumę minutę i wypluć zanim sie smak skończył :)

@epi: A mi się wydawało, że dużo łaziłam. Ale już na chacie u Chloe to się wstrzymałam, nie potrafiłam na piętrze łazić i zaglądać ludziom do sypialni (na dole jakoś łatwiej mi to przyszło, no ale szukałam narzędzi :P)

Ale to cała ja - gra ma być wspomagana moim postępowaniem inaczej wszystko się rypie. (Jak zobaczyłam, że tylko 11% wybrało zakończenie takie jak ja w TWD 2 to byłam nieco zszokowana)
@gram_w_mahjonga: Imho nie ma się co krępować, w razie czego można cofnąć czas ;) A szkoda byłoby pominąć jakiś fragment gry.

Zrobiłaś chociaż wszystkie możliwe zdjęcia? :)

@gram_w_mahjonga:


Fajnie, że można sobie odpalić poszczególne fragmenty epizodu w trybie kolekcjonerskim, i uzupełnić fotki, jaesli jakies się przeoczyło. A wybory dokonane w trybie kolekcjonerskim nie są branę pod uwagę w podsumowaniu :)

A nazwisko Hughesa nic mi nie mówiło, ale po sprawdzeniuw imdb jestem w szoku :)
@gram_w_mahjonga: Do marca wytrzymam, zwłaszcza że innych gier do przejścia jeszcze mam sporo, czasu niezbyt wiele a i #twd będzie za moment znowu. Gorzej z czekaniem na kolejny sezon, oby w ogóle był w planach :)

A i tak już czekam na 2 sezon Wolf Among Us i 3 sezon The Walking Dead (a ten ponć ma być dopier w przyszłym roku)
@epi: Ja mam jeszcze zaczęty The Detail, ale tam raczej klik&pojnt, nie widzę wyborów pod gracza. Ale komiksowy klimat detektywistyczny też ok!

Też nie mogę się doczekać reszty sezonu TWD. Już nie wspominając o trzecim sezonie gry.

Powinno być więcej takich gier! Dla mnie takie gry to strzał w dziesiątkę!
@gram_w_mahjonga: Będzie więcej :)

Telltale robi przecież sporo tego: http://www.telltalegames.com/games/
Dlatego właśnie an TWD trzeba będzie poczekać. Jeśli nie grałaś w WAU to polecam, bierz w ciemno :)

Na steamie podobnych gier też się trochę znajdzie: Gone home, Stanley Parable, itp choć oceny mają różne ;)

Swoją droga pograłbym w taką przygodówkę na podstawie Lost, Heroes czy Dextera :D