Wpis z mikrobloga

No elo,

chciałbym zacząć uczyć się programowania, elektroniki, elektrotechniki? Jako że mój obecny zawód prawdopodobnie w pewnym momencie odejdzie w cholerę to chciałbym powoli ale systematycznie uczyć się czegoś nowego, co w przyszłości zapewni mi stabilny byt. Zawszę kręciły mnie takie rzeczy jak roboty, linie przemysłowe, oprogramowanie do różnych maszyn, samochodów itd, choć nie miałem z tym jakiejś dużej styczności.

Stąd pytanie, od czego najlepiej zacząć, widziałem parę razy na mirko jak ktoś chwalił się jakimiś wyświetlaczami itd. zaprogramowanymi własnoręcznie. Znacie jakieś strony w takich klimatach, jakieś zrób to sam, trochę grzebania z jakimiś sprzętami, zaprogramowanie tego, coś prostego raczej, coś takiego że jak to zlutuje i zaprogramuje to się ruszy, żebym widział efekt ;-) Nie pytam nawet o konkretny język programowania jakiego używa się w maszynach czy w oprogramowaniu np w samochodzie bo domyślam się że nie ma jednego słusznego, ale pewnie jakaś czołówka w tej branży jest, ktoś coś podpowie?

Najbardziej mi zależy na stronach/blogach opisujących takie rzeczy (coś poza elektrodą?), dalej już sobie poradzę ;-)

#programowanie
#elektronika
#elektrotechnika
  • 13
@Aven: zainstaluj sobie od razu jakieś środowisko i zacznij pisać, polecam książkę " kurs c - od zera do gier kodera" i działaj samym czytaniem sie nie nauczysz
@cecen: Tak, tak to wiem, moja praca na co dzień jest związana w 100% z komputerem, ale jedyny język w jakim się orientuje to php, chociaż od zera sam bym wiele nie napisał to czytając kod ogarniam co jest od czego i jestem w stanie to edytować ;-)

Sprawdziłem czemu polecacie C a nie C++ i wychodzi na to że C jest lepszy do programowania nisko poziomowego?
@aloalo83: Zdecydowanie zacznę od czegoś prostego, coś w stylu Hello World ;-)

@cecen: Pamiętam że kiedyś próbowałem pisać w CodeBlocks, nada się? Php lubię ogarniać w Notepad++.
@Aven: dev c++ mozesz sprobowac tam tez mozna pisac w C albo visual express dla mikrokontrolerow sa srodowiska w zaleznosci od tego jakiej firmy uzywasz np atmel ma avrstudio