Wpis z mikrobloga

BEDZIE KONTROWERSYJNIE

Na Bali błąka się peeeełno psów, wspominałem o tym niejednokrotnie. Bezpańskie czy posiadające właściciela, nie ma znaczenia. I tak łażą po ulicach, jak człowiek idzie biegać cz jedzie skuterem / motorem to szczekają i ogólnie nigdy nie wiadomo co takiemu psu może #!$%@?ć.

Lata krzyżowania się w małych grupach stworzyły takie #!$%@?ózgowe u tych sierściuchów, że niektóre wyglądają jakby miały zespół downa. To w połączeniu z podejściem lokalnej społeczności do psów, a to jest baardzo na zasadzie:

niech se robi co chce, przecie to pies.


tworzy u tychże zwierzaków #!$%@?ózgowe^2. A potem błąkają się takie w sumie #!$%@?ącesierściuchyktórenadają#!$%@?ędlainnychzwierzaków.tiff

Do rzeczy!
Ostatnio pies pogryzł dziecko w Kuta (bardzo turystyczny / imprezowy region Bali). Lokalni długo się nie namyślając wpadli na plażę z pałami i SPAŁOWALI PARĘ PSÓW NA ŚMIERĆ (tu ich liczba nie jest jeszcze dokładnie znana / podana), po czym zakopali je na tejże plaży. Dokładnie ile psów zostało spałowanych nie wiem. Jendak na fejsbuku cała akcja hurr durr:

ZABIERZ PSA DO DOMU BO GO SPAŁUJO I ZABIJO I ZAKOPIO I UMRZE


Na co oczywiście wpadam ja, ze swoją niepopularną opinią, mając tak bardzo #!$%@?, a nawet się troche ciesząc bo mniej tych gównopsów na świecie będzie... Mniej szczekania, mniej upierdliwości, a i jakoś człowiek się bezpieczniej poczuje.

Może nie odrazu pałować na śmierć, ale pozbierać, uśpić by się przydało. Ale Balijczycy to prości ludzie i dla nich czy pies zostanie spałowany czy pies zostanie uśpiony w sumie nie robi różnicy, a spałować i zakopać na plaży przecież taniej.

Są organizacje, które chcą tymże zwierzakom jakoś pomagać typu: https://www.facebook.com/bawabali ale jak dla mnie to one gówno robią, bo zamiast zająć się przyczyną problemu typu edukacja ludzi itd. To będą je karmić, ewentualnie szukać dla nich domu. A jak wszędzie, mało kto weźmie dorosłego psa do domu. No i zataczamy koło, gównopsy się błąkają, szczekają, gonią i straszą ludzi.

Moja opinia, jakby kto jeszcze nie wyłapał:

ŚMIERĆ WSZYSTKIM BALIJSKIM BŁĄKAJĄCYM SIĘ GÓWNOPSOM


#friqnabali #friqbawiiuczy #truestory #zwierzaczki #bali #indonezja #zwierzeta #psy #gownoburza
F.....Q - BEDZIE KONTROWERSYJNIE

Na Bali błąka się peeeełno psów, wspominałem o ty...

źródło: comment_ZGp8ltGaGnm5xhi30I5gbC0VBBEzdmnu.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@FriQ: w każdym dobrze rozwiniętym kraju nie widzi się bezpańskich psów. Czemu? Bo widzą problem i go rozwiązują, jak rozwinięte istoty( ͡° ͜ʖ ͡°) a problemem jest to, że bezpańskie psy bardzo szybko dziczeją i są niebezpieczne. Takiego dzikiego psa trzeba zrównać ze szkodnikiem np.szczurem, czymkolwiek. Szkodniki się usuwa, niestety. Na tych wyspach powinno się tym zając państwo, czy miasto, nie wiem co tam macie, jeżeli państwo
  • Odpowiedz
@FriQ: już jakiś czas temu zauwazyłem że społeczność wykopu jest na nie dla psów. Typowe jedynaki którym rodzice wmówili żeby nie głaskac bo #!$%@? łeb urwie. Ludzie doprowadzili do sytuacji jaka tam istnieje i powinni odpowiedzialnie temu zaradzić. #!$%@? kijem co ty #!$%@? pochwalasz jest tak głupie że głowa mała. Weź sam się połóż na tej plaży i umrzyj a potem zakop.
  • Odpowiedz
@FriQ: najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że ludzie nie widzą tego, że problemem są tu nie psy, a ludzkie #!$%@? mózgowe.
Psy się nie teleportowały na Bali, jakoś się rozmnożyły, a rozmnażają się psy bezdomne. Skąd się wzięły psy bezdomne chyba wiesz.
Można je odstrzelić, spałować, utopić czy uśpić, jakkolwiek. Dopóki jednak ludzie będą na tyle #!$%@? umysłowo, żeby kontrolować poziom bezdomności psów oraz ich rozród, to problem nie minie
  • Odpowiedz
@sicknature: moim zdaniem to bardzo dobrze, że uczą dzieciaki żeby nie głaskały obcych psów. U mnie w mieście nie wie o tym bardzo wielu dorosłych, którzy potrafią bez ostrzeżenia podejść do mnie i psa z tyłu i próbować go pogłaskać, a później są wielce oburzeni, że pies się na nich chciał rzucić. Z kolei 95% dzieciaków najpierw pyta czy może podejść i pogłaskać, a kiedy mówię, że ten pies tego nie
  • Odpowiedz