Wpis z mikrobloga

Ostateczny powód dla którego VLC to najlepszy program do odtwarzania filmów

Narzędzia -> Efekty i filtry -> Kompresor

Ustawiacie tak jak na screenie i dajecie "zapisz zmiany w konfiguracji" (niestety trzeba to zaznaczać przed każdym odpaleniem filmu).

Odpalcie sobie jakikolwiek film z tym i bez tego. Szczególnie widać różnice w filmach od YIFY, które często mają #!$%@? dźwięk i dialogi są zbyt cicho a akcja głośno, ale nawet w normalnych filmach robi bardzo dobrą robotę i jak się zacznie używać to nie ma odwrotu.

PS Jak ktoś nie wie to klawiszami G i H można także ustawiać prawidłowo rozsunięte napisy (gdy pojawiają się za szybko lub za późno albo są do innej wersji filmu/ odcinka serialu). To samo z dźwiękiem robi się klawiszami J i K.

#protip #vlc #programy #filmy #seriale (dodaję te 2 ostatnie tagi, bo może ludzie stąd też skorzystają)
Pobierz platkiowsiane - Ostateczny powód dla którego VLC to najlepszy program do odtwarzania ...
źródło: comment_xOmsygzyFKjzrV3GiCmwW0EDoiAMKDOd.jpg
  • 101
@platkiowsiane: mimo że używam bestplayera to zainstaluje vlc i aż specjalnie sprawdzę te ustawienia (nie wiedziałem ze można to to konfigurować), co do allplayera to się zgodzę, syf na maxa to już lepiej oglądać w windows media player :-)
@platkiowsiane: przy filmach z 5.1 i korzystaniu z głośników 5.1 ma to sens? Teoretycznie z samym 3.1 jest lepiej ale aktualnie nie mam pod ręką filmu z dobrą ścieżką dźwiękową tyłu żeby sprawdzić jak to się zmienia. A w YIFY dźwięk ssie pałę bezapelacyjnie ale często to jest jedyny możliwy do ściągnięcia 'format', i wtedy moje 5.1 ubolewa...
@johnny-oio: jak to czesto jest jedyny? Moze najwyzej przez 1 dzien max, ale przewaznie pojawiaja sie inne pliki w lepszej jakosci i dzwieke 5:1 tylko, ze ich dekodowanie trwa 8-10h a YIFY robi to w 2-3. Jakbym ogladal na czyms lepszym niz gownolaptop + sluchawki to bym wolal poczekac 1 czy 2 dni chyba, ze sciagasz stare filmy to wtedy fakt, ze czasem nie ma wyboru
@platkiowsiane: okiem dźwiękowca: nigdy nie używałem tego ale próg powinien być ustawiany indywidualnie w zależności od głośności i dynamiki filmu, najostrzejsze kolano i największe ratio (20:1) to gniecenie dźwięku, przy głośniejszych momentach może masakrować dźwięk.

ps: program chyba był tłumaczony przez google skoro ktoś release przetłumaczył jako odblokuj
@platkiowsiane: kurde, faktycznie fajnie, ale boli to, że nie można tego ustawienia zapisać na amen, tylko przy każdym kolejnym włączeniu odtwarzacza trzeba tymi suwakami jeździć :( Nie można jakoś zapisać swoich ustawień? :(
@platkiowsiane: Już znalazłem w preferencjach i zapisałem ustawienie filtrów, więc nie trzeba bawić się za każdym razem suwakami xD Jak ustawiałem po prostu przez narzędzia -> efekty i filtry ->kompresor to mi nie zapamiętywało i tak ustawienia tych suwaków, chyba że coś źle robiłem.

W każdym razie teraz wszystko działa, dzięki.
@Anjunadeep: Jak już dajesz protipy to też ci dam, że jak chcesz mieć zdjęcie otwarte w nowej karcie to możesz kliknąć środkowym klawiszem myszy i wtedy masz źródło zdjęcia a nie pomniejszone (akurat tutaj i tak czcionka jest kiepska, ale po otworzeniu da się rozczytać)

lub prościej zainstaluj sobie dodatek https://chrome.google.com/webstore/detail/imagus/immpkjjlgappgfkkfieppnmlhakdmaab?hl=pl dzięki temu po samym najechaniu na zdjęciu się powiększy odpowiednio a gify włączą bez klikania. Bardzo przydatne szczególnie na reddicie