Wpis z mikrobloga

#cebula #babcia #mojababcia #coolstory #gorzkiezale #heheszki #humor

Ja mam taką babcię, która jest tak skąpa, że spuszcza raz dziennie wodę w kiblu XD To nie jest ściema.

Zawsze jak do niej wpadałem w odwiedziny to pytała czy chcę kawę albo herbatę, przeważnie odmawiałem, bo żydziła na cukrze. Kiedyś się zapomniałem i mówię, ok zrób babciu, #!$%@?ę se kawulca.

Poszła ogarniać kawę i pyta ile cukru, a ja mówię 5 łyżeczek, bo lubię w #!$%@? słodką, a ona:

"ile cukru??? Cukier taki drogi!!! Hurrr durrr!! dwie łyżeczki dostaniesz i nic więcej!!!"

I #!$%@?, piłem gorzką kawę, czaicie to? Ja #!$%@?ę. Moja babcia jest w ogóle mistrzem XDD

Babcia kiedyś kupiła ramki do zdjęć takie na ścianę, przywiesiła je na papniaku XDDD i nawet folii nie zdjęła z nich.

Tam były takie szablony zdjęć małych dzieci, takie szare, nie? No, zawsze jak pytam na #!$%@? jej to, to ona mówi, że tu jest Zuzia, a tu Amelka XDD Moje siostrzenice, jej prawnuczki XDDD

Niestety rodzina jest skłócona więc nie ma zdjęć normalnych XD

Ogólnie patologia w #!$%@?.

Babcia ma jeszcze taki stary piec na wungel, na którym gotuje żarcie. Żal jej wydawać na węgiel to chodzi do lasu i przynosi gałęzie na chatę i pali w tym piecu. #!$%@? tam, że jest centralne prosto z ciepłowni, więc nie chodzi tu o ogrzanie, tylko żeby nie zapłącić za dużo za prąd tym #!$%@?, bo ma akurat kuchenkę na prąd. Najlepsze jest to, że w lato też pali w rym piecu i marudzi, że gorąco w #!$%@? XD

Zawsze jak mi odgrzewała jakieś jadło, a w piecu nie było rozpalone, to miałem niedogrzane, bo tylko na chwilę zagrzewała płytę, żeby prądu mało poszło XD #!$%@? jeść zimny bigos, ten tłuszcz zestudzony jak smalec wyglądał... Zawsze po kilku kęsach odmawiałem dalszego żarcia, to się darła, ze muszę jeść, bo nie będę miał mocy itp, ale nie domyśliła się, że tu chodzi o zimny bigos XDD

Jak myłem u niej ręce to mówiła, żebym lał zimną, bo ciepła jest droga i przykręcała mi kurki żeby woda leciała ciurkiem XD japierole XDDD

Nie będę już wspominał o takich pierdołach, jak wszystkie zegarki ofoliowane na ścianach, nawet #!$%@? godzina nie jest ustawiona!! Na #!$%@? jej to? :OO

Kupiła sobie uniwersalny pilot do telewizora, bo oryginalny się #!$%@?ł i trzyma go w takim worku jak na biżuterię, bo mówi, że jak ma brudne ręce to filia ochorni. Jak już się dostanie kawałek syfu pod klawisze to pilot nie działa i w ogóle XDD

Poznajcie moją babcię!

Napisałbym coś o niej więcej, ale nie wypada XD
  • 38
@bazingaxl: Moja babcia też nie dostaje za dużo, a żyje normalna i jest tak życzliwa, że oddałaby mi wszystko. Sama nie ma za dużo, a zawsze jak przyjdę to wyciąga 5 dych i mi wciska w kieszenie. Jak nie chcę to potem jak wychodzę już od niej to ręka do kieszeni i MASZ NA LODA ALBO ZESZYTY mimo, że mam 20 parę lat. Jest po prostu kochana :) Pomimo, że ma
@kacperinjo: Wiesz czy zawsze taka była? To raczej jakieś zaburzenia psychiczne, nikt normalny się w ten sposób nie zachowuje. Pomijam dziwactwa w oszczędzaniu, ale ciągłe wymyślanie historyjek i kłamstwa oraz wyzywanie rodziny sugerują problemy z psychiką. Fajny z Ciebie Mirek, że mimo wszystko od czasu do czasu do niej zaglądasz i pomagasz. ()
@jagutex: zawsze taka byla. Ona ma cos z psychika, to wiadomo od dawna. Ostatnio wywalila z domu swoja corke jak wpadla ja odwiedzic i teraz wszystkim na nia nadaje. Jak dziadek umieral, bo chorowal na raka to w szpitalu #!$%@? z tekstem: "zdychaj juz". Wszyscu pacjencie zrobili dupne oczy, a moja familia palila sie ze wstydu. Na pogrzebie, przy ludziach udawala, ze placze itp, a jak do niej orzychodze to sama
@kacperinjo: Z jednej strony niezła beka, z drugiej nigdy nie wiesz ile taki człowiek przeżył, ile przecierpiał i co doświadczył.
Dziadek mojej dziewczyny też jest oryginał, ze względu na wiek i chorobę już słabiej kontaktował. Jego dotknęła wojna i straszny głód, zgniłe ziemniaki to był cud. Potem był w AK. Na szczęście jemu poszło w drugą stronę - bardzo opiekuńczy. Ale też nerwowy i humorzasty. Nikomu nie przyszłoby do głowy, żeby
@CatHater: na pewno sporo przezyla, biede itp. Ona potrafi takie rzeczy odwalac, ze to jest masakra. Chetnie bym ja nagral i wam pokazal, co ona ciagle gada.

Ostatnio opowiadala mi o dziadku. 20 lat temu dziadek przepil swoja wyplate i ona do dzis ma zal o to. Wyzywa go od skur... ze jak on mogl tak zrobic, jaki to nie dobry, ze dobrze, ze zdech... najlepsze jest to, ze siedzi w
@kacperinjo: ziom jakbyś opisywał mojego dziadka :D maniak oszczędzania. Ostatnio z bratem składam życzenia na dzien dziadka. Mówię spoko dziadek ja to przygotuje, dzis twoj dzien. Od razu wzięłam sie za mycie szklanek i talerzykow ciepła woda z płynem: dziadzia oszczedza na wodzie i płynie do naczyn. Nagle szklanki cudem nabraly blasku
Raz tez awantura byla ze ktos(wnuczki) hajsy mu ukradł. Okazalo się ze skleroza dziadka wygrała a hajsy byly schowane