Wpis z mikrobloga

@desrt: robiąc odcięcie w niektórych autach możesz sobie narobić więcej szkody niż pożytku, zdecydowanie polecam poczytać fora danego modelu lub marki, i jakoś zmodyfikować istniejące tam propozycje (choć nikt nie zdradzi swojego prawdziwego patentu na zabezpieczenie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kejran: bywa różnie, jeśli masz dobry model z dobrym wyposażeniem to pewnie i na to się chętni znajdą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JanuszProgramowania:
@desrt: jesli juz to odciac cos co nie ma napiecia 12V bo zlodzieje tez te rozne patenty znaja i podaja napiecie bezposrednio kablem z aku np na pompke paliwa czy cewke. Dobrym patentem jest solidna stalowa samorobna blokada pedalow z klodką. Nie widac tego na pierwszy rzut oka i na pewno mocno zniecheci zlodzieja. Chociaz znam przyklad ze wjechali ze szlifierka jakas na akumulator i zajechalo im sie na
@desrt: jeśli chodzi o pompę paliwa to tak jak pisał @wezsepigulke, nic pewnego, a co do samego uszkodzenia odcięciem pompy paliwa, to w tym przypadku faktycznie nie wiele można zepsuć, choć pisałeś o odcięciu w ogólnym kontekście, to też do ogólnego kontekstu się odwołałem, ja np. rozważałem u siebie odcięcie wtryskiwaczy w takim miejscu żeby nie było tego widać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JanuszProgramowania: widze, ze zlodzieje na wszystko znajda sposob ;)
A co nie tak z odcieciem wtryskiwaczy?

Wlazic pod auto by podlaczyc na krotko pompe paliwa to tez slaba akcja dla zlodzieja. Wiec powinno byc w miare skuteczne.

Orientujesz sie moze gdzie mozna kupic taka przedluzke obd coby przerobic ja na konwerter po zmianie pinow w gniezdzie w aucie?
@desrt: planowałem, ale całe szczęście poczytałem wcześniej w sieci i ktoś miał problemy z rezystancją, i silnik nierówno pracował, o ile to w ogóle o to chodziło, no ale jako #januszmotoryzacji nie chciałem bardziej popsuć niż poprawić ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma czegoś takiego jak w 100% skuteczne zabezpieczenie, są tylko utrudniacze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wlazic pod auto by podlaczyc na krotko pompe paliwa to tez slaba akcja dla zlodzieja.


@desrt: Po co wlazic, wystarczy dobrac sie do wiazki lub gory pompy ktora zazwyczaj jest pod tylna kanapa, podaje na stale 12V i jazda. #!$%@? go to boli ze sie spali w ciagu godziny przeciez.

Jakis elektrozawór na przewodzie paliwowym to tez jest opcja, ale trzeba by to sprytnie podpiąć.