Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest z otwieraniem przesyłki przy kurierze?
Przykładowo idzie do mnie telefon pobraniowo. Przychodzi pan #kurier i chce żebym mu zapłacił 1000 zł to da mi przesyłkę.

Czy mogę przed zapłatą otworzyć paczkę, czy muszę zapłacić?
Co w sytuacji, gdy dostanę kilo ziemniaków zamiast telefonu? Czy kurier odda mi 1000 zł i zabierze ziemniaki, czy tylko spisze jakiś protokół, a kasę zabierze?

#allegro
  • 9
@Towarzyszowy: Właśnie w teorii jest tak jak piszesz, ale w praktyce nigdy kurier nie dał mi żadnej paczki przed podpisaniem. A jak już podpisze, że odebrałem, to dupa blada, jeśli to ziemniaki, bo podpisując zgodziłem się na to.

Błędne koło.

Na szczęście nie miałem takiej sytuacji jeszcze, ale zamierzam kupić od osoby prywatnej dość drogi telefon jak dla mnie i chcę się przygotować.
@Nobody: Zależy pewnie z jakiej firmy zamawiałeś. Ja pracuje jako kurier na poczcie i raz miałem sytuacje że koleś płacił 700 zł za przesyłkę w której miał być telefon ale nie miał wykupionego sprawdzenia zawartości( ten co wysyła paczkę musi taką opcje zaznaczyć), koleś zapłacił i później za mną jechał i z pretensjami do mnie żebym mu kasę oddawał bo w środku nie było telefonu tylko jakieś książki. Zadzwoniłem do kierowniczki
@Towarzyszowy:
Sytuacja jest taka, że podpisujesz, jak za pobraniem to jeszcze płacisz, wtedy otwierasz przesyłkę. Jak coś jest z nią nie tak, to kurier spisuje protokół reklamacyjny i zabiera paczkę z powrotem. Tak jak u większości przewoźników.