Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki!

Chciałbym zaprezentować wam stworzoną przeze mnie aplikację. Nazwałem ją "Share Food". Służy ona do dzielenia się żywnością, której nie jesteśmy w stanie spożyć lub wykorzystać, a przydać się może komuś innemu.

Dla przykładu: w rodzinie przygotowany został zbyt duży obiad, ponieważ jak się okazało większość domowników jadła już gdzie indziej bądź wraca później niż zwykle. Nadmiar jedzenia, którego nie jesteśmy w stanie spożyć możemy przekazać np. studentowi mieszkającemu samotnie, któremu nie opłaca się gotować dla siebie. Tym sposobem możemy odzyskać część kosztów i pomóc drugiej osobie.

Inny przykład: po dużej imprezie pozostała znaczna ilość posiłków i napojów, z którymi nie mamy co zrobić.

Użytkownikami aplikacji mogą zostać również osoby, które lubią gotować, piec ciasta i ulepszać swoje umiejętności kulinarne, ale chętnie odzyskałyby część pieniędzy wydanych na produkty dzieląc się swoim dziełem z innymi.

Pomysł wziął się z doświadczeń związanych z byciem studentem. Aplikację stworzyłem samodzielnie. Będę wdzięczy za wszelkie przemyślenia, przetestowanie apki i uwagi na temat jej działania :)

Share Food umieściłem w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altercrafted.saf2

#programowanie #dev #androiddev #android
  • 26
  • Odpowiedz
@Altercrafted: jeśli będą to produkty oryginalnie zapakowane, których termin spożycią będzie mijał np za kilka dni i wiemy, że nie zjemy tego to jestem na tak. W przypadku otwartych produktów, gotowych dań itp jestem na wielkie NIE. Wśród normalnych ludzi zawsze znajdzie się hehe śmieszek, który do sałatki doda swojego nasienia i potem jeszcze nagra to i moment przekazywania Nam sałatki i będzie wielkim śmieszkiem youtuberem.
  • Odpowiedz
@Tabassco: @notavailable:
Bardzo trafne uwagi na temat bezpieczeństwa i wymogów sanitarnych.
Myślałem nad tym, ale równie dobrze w barach itd. nie możemy być do końca pewni, czy w naszym jedzeniu nie znajdują się niepożądane "śmieszkowe" substancje. Jeśli aplikacja zdobędzie jakiekolwiek znaczące grono użytkowników wprowadzę system komentarzy, aby zwiększyć pewność, że przyjmowana żywność będzie w porządku.

Za niosące potencjalne niebezpieczeństwo mogą zostać też uznane aplikacje służące np. do wspólnych przejazdów lub
  • Odpowiedz
@Altercrafted: dla mnie liczy się pomysł, a jest on napewno oryginalny. Nie można generalizować cz komuś się przyda czy nie, bo na świecie jest tylu ludzi, że na pewno znajdzie grupę entuzjastów (przy odpowiednim nagłośnieniu). Myślę, że możesz dać cynk do jakiś gazet a nawet większych mediów, bo mogą się tym zainteresować ;)
  • Odpowiedz
@Altercrafted: bar jest zarejestrowaną działalnoscią gospodarczą i jak znajdę w jedzeniu z baru cokolwiek co znaczyłoby, że podejście do klienta jest w stylu opisanego śmieszka to zgłoszę to gdzie się da i doprowadzę do zamknięcia lokalu. A jak miałbym namierzyć kogoś po nicku z aplikacji? Jak pisałem- w przypadku produktów zamkniętych to się sprawdzi- w przypadku gotowych-nie ma szans.
  • Odpowiedz
@Altercrafted: a sprawdziłes przypadkiem aspekty prawne? Rozdawanie jedzenia nie jest do końca legalne jeśli nie wykazuje z tego w zeznaniach (obie strony, dający i bioracy). Czym innym jest wyrzucenie jedzenia (tak robią sklepy) a oddawanie innym za darmo.
Pozdrawiam
  • Odpowiedz