Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki!

Chciałbym zaprezentować wam stworzoną przeze mnie aplikację. Nazwałem ją "Share Food". Służy ona do dzielenia się żywnością, której nie jesteśmy w stanie spożyć lub wykorzystać, a przydać się może komuś innemu.

Dla przykładu: w rodzinie przygotowany został zbyt duży obiad, ponieważ jak się okazało większość domowników jadła już gdzie indziej bądź wraca później niż zwykle. Nadmiar jedzenia, którego nie jesteśmy w stanie spożyć możemy przekazać np. studentowi mieszkającemu samotnie, któremu nie opłaca się gotować dla siebie. Tym sposobem możemy odzyskać część kosztów i pomóc drugiej osobie.

Inny przykład: po dużej imprezie pozostała znaczna ilość posiłków i napojów, z którymi nie mamy co zrobić.

Użytkownikami aplikacji mogą zostać również osoby, które lubią gotować, piec ciasta i ulepszać swoje umiejętności kulinarne, ale chętnie odzyskałyby część pieniędzy wydanych na produkty dzieląc się swoim dziełem z innymi.

Pomysł wziął się z doświadczeń związanych z byciem studentem. Aplikację stworzyłem samodzielnie. Będę wdzięczy za wszelkie przemyślenia, przetestowanie apki i uwagi na temat jej działania :)

Share Food umieściłem w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altercrafted.saf2

#programowanie #dev #androiddev #android
  • 26
  • Odpowiedz
@wlochatyjoe Dobre pytanie. Share Food stworzyłem jako platformę umożliwiająca kontakt między odbiorcą a dostawcą żywności, więc to po ich stronie leży zadbanie o związane z tym aspekty prawne. Podobnie działają internetowe serwisy z ogłoszeniami typu kupię/sprzedam/oddam.
  • Odpowiedz