Wpis z mikrobloga

Jak chcecie podpisać petycję przeciwko wpowadzeniu tabletki ,,po" bez recepty to możecie to zrobić tutaj
Wydaję mi się że takie sytuacje nie zdażają się często i pójście do ginekologa nie jest dla kobiety jakimś cięzarem. Poza tym już widzę gimbusiary które po każdym seksie będą lecieć do apteki po tabletkę i stosować to jako antykoncepcję. A przecież taka tabetka robi ogromne spustoszenie w organiźmie kobiety. Już lepszym pomysłem byłoby wprowadzenie normalnych tabletek antykoncepcyjnych bez recepty.
#antykoncepcja #petycja #zdrowie
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@veryberry: jeśli uważasz 13 latkę bez elementarnej wiedzy za jednostkę patologiczną to gratuluję. Winę w tym wypadku ponoszą rodzice ale zadaniem dorosłych jest ochrona dzieci. Też jestem zdania że każdy odpowiada za siebie jednak ma to odniesnienie do ludzi którzy skończyli 18 lat. Nie napisałem że tabletki antykoncepcyjne bez recepty to dobry pomysł ale lepszy niż tabletka po. Ogólnie jestem za tym by i to tabletki antykoncepcyjne i tabletka po
  • Odpowiedz
  • 5
@piotrmodski: Receptę mógł wypisać jakikolwiek lekarz, niekoniecznie ginekolog. Ps to wcale nie jest tak hop siup. Szczególnie jak masz ginekologa dziecięcego. Spróbuj się dostać "jak najszybciej" to poczekasz z co najmniej tydzień, jak wszędzie. A prywatnie bez rodzica taka "gimbusiara" się nie dostanie, no i kasy też na to nie ma (+ na tabletkę, to już w ogóle).
I też się tak zastanawiam czy nie będzie na to zbyt dużego
  • Odpowiedz
@piotrmodski: Jestem za wolnością w każdej sferze życia. Może zakażmy alkoholu, papierosów i wprowadźmy ruch lewostronny? Skisłem. 80% specyfików dostępnych w aptekach, nie powinno być w ogóle dopuszczonych do sprzedaży, to tak swoja drogą. Idź być kucem gdzie indziej...
  • Odpowiedz
@piotrmodski: Jeżeli 13latka bzyka się olewając fakt, że może być z tego ciąża, to jest to patologia, a jeśli do tego będzie łykać tabsy po jak cukierki to patologia lvl milion. Gdyby rodzice owych gimbusiar mieli z nimi normalne relacje poświęcili im czas i uwagę, wytłumaczyli o co w tym wszystkim chodzi to po one by się za seksy nie wzięły i problemu tabletek anty i po by u gówniarzerii
  • Odpowiedz
ludzie świeci wejście się opanujcie! przeraża mnie wasze podejście do regulowania co wolno komu robić z własnym życiem. Od dawien dawna wiadomo, że trzymanie dziecka pod kloszem przynosi efekt odwrotny od zamieszanego i żadne nakazy i zakazy nie zastąpią świadomego rodzica, który nie podchodzi do spraw seksu jak do obleśnej tajemnicy wszechświata, tylko widząc dorastające dziecko rozmawia jak z człowiekiem. Rodzić, który udaje, że nie ma tematu to podczlowiek i piewca patologii.
  • Odpowiedz
@piotrmodski:
moja partnerka do ginekologa (prywatnie) umawia się 2 miesiące przed wizytą - sama ginekolog nie przyjmuje już nowych pacjentów więc wiesz....
poza tym jak jakiś buc może teraz odmówić zasłaniając się klauzulą sumienia no to powinien być inny sposób (szczególnie jeśli jest na to bardzo ograniczony czas)
  • Odpowiedz
@piotrmodski: A ja jestem przeciw. I to podwójnie przeciw- tabletki antykoncepcyjne nie mogą nie być na receptę, bo muszą być dobrane konkretnie do danego organizmu, nie ma tabletek uniwersalnych, za to tabletka dzień po takową właśnie jest.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sanski: prawda jest taka, że idziesz do ginekologa, prosisz o tabletki, dostajesz tabletki. Byłam u czterech ginekologów w swoim życiu i żodyn nie dobrał tabsów indywidualnie jak tu wszyscy pokrzykują. A jak powiedziałam, że źle je znoszę, to dostałam inne, też bez badań. Świństwa już nie biorę, całe szczęście.
  • Odpowiedz
Bawi mnie niezmiernie jak faceci dywagują na tematy średnio im znane.
Jak kobieta jest w ciąży a weźmie taka tabletkę nic sie nie wydarzy. Nie straci ciąży, ani tez jej nie uszkodzi.
Tabletka taka hamuje owulacje jesli do niej jeszcze nje doszło, lub ostatecznie nie pozwala zygocie zagnieździć sie w macicy. Nie jest to tabletka poronna.

S--s jest w Polsce legalny od 16 roku życia - i tak taka tabletka powinna byc dostępna. Dla młodszych tylko pod nadzorem osoby dorosłej - bo nigdy nie wiadomo w jakich okolicznościach wszystko sie wydarzyło i czy nie była np zmuszona. Ale tabletka i tak powinna zostać podana.

Jakimś
  • Odpowiedz