Wpis z mikrobloga

Jak chcecie podpisać petycję przeciwko wpowadzeniu tabletki ,,po" bez recepty to możecie to zrobić tutaj
Wydaję mi się że takie sytuacje nie zdażają się często i pójście do ginekologa nie jest dla kobiety jakimś cięzarem. Poza tym już widzę gimbusiary które po każdym seksie będą lecieć do apteki po tabletkę i stosować to jako antykoncepcję. A przecież taka tabetka robi ogromne spustoszenie w organiźmie kobiety. Już lepszym pomysłem byłoby wprowadzenie normalnych tabletek antykoncepcyjnych bez recepty.
#antykoncepcja #petycja #zdrowie
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A ja jestem przeciw. I to podwójnie przeciw- tabletki antykoncepcyjne nie mogą nie być na receptę, bo muszą być dobrane konkretnie do danego organizmu, nie ma tabletek uniwersalnych, za to tabletka dzień po takową właśnie jest.


@LadyWasp: a dobierane sa z powodu wystepujacych skutkow ubocznych, ktore przy ciaglym stosowaniu moga byc uciazliwe i problematyczne, a stosujac raz tabletke "po" moga tez wystapic ale nie bedzie to stale, a chwilowe, wiec
  • Odpowiedz
@spacebound: byłam u wielu ginow. I żaden nie zrobił mi badań przed wypisaniem tabletek. Zarówno Ci prywatni jak i na NFZ.
Po prostu zmieniali na następne. Jak u jakiegoś krolika doświadczalnego.
W UK rownież nikt Ci żadnych badań nie wykonuje przed wypisaniem anty
  • Odpowiedz
@piotrmodski: powiem tak. Nie twierdze ze wszystkie dziewuchy w gimbazie, licbazie(czy namiloscboska podbazie) sa glupie i beda to lykac jak cukierki. Jesli juz to maja swoj rozum i stosuja jakiekolwiek zabezpieczenie lub po prostu nie puszczaja sie na prawo i lewo. Czasem oczywiscie moze zdarzyc sie jednorazowy "wypadek". Jesli natomiast taka Karynka daje d--y komu popadnie to niech w-------a te tabletki po(jesli ja stac). Niech bedzie bezplodna. Pozniej tylko placz
  • Odpowiedz
  • 0
@spacebound: Czytałaś co pisałam wyżej? Wszystkie, jakie znam, miały. Na tym się opieram.
Poza tym - skoro lekarz nie proponuje to chyba można samemu się domagać o takie badania?
  • Odpowiedz
@Sanski: ja nie mialam żadnych badan, pan doktor stwierdził, że jak będę odczuwać skutki uboczne to mam mu powiedzieć na następnej wizycie i wręczył mi receptę na 3 opakowania.
  • Odpowiedz
@piotrmodski: Ale ty p--------z.
Jesli jako facet jestes taki chetny by tabletki po, byly tylko na recepte,to stworz osobna petycje, w ktorej faceci uprawiajacy s--s zgadzaja sie oplacic koszt wizyty u lekarza jeszcze :) poza tym,z tego co kojarze, to tabletki, ktore sa bez recepty, nie maja w sobie ogromnej dawki hormonow, wiec nie kumam, na jakiej zasadzie uwazasz, ze lepiej dawac ludziom normalny dostep do tabletek anty,kiedy to wlasnie,
  • Odpowiedz
@piotrmodski: zamknij ryja, pewnie nie tknąłeś nigdy kobiety palcem, a najwięcej masz do powiedzenia.

Gdybyś choć raz przeżył sytuację gdy guma pęka, albo jak ruchałeś na czyściocha i nie jesteś pewien czy przypadkiem czegoś nie zostawiłeś w swojej kobiecie.
  • Odpowiedz
@piotrmodski:

Jak chcecie podpisać petycję przeciwko wpowadzeniu tabletki ,,po" bez recepty

Nie, nie chcemy. Ale możesz usunąć konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym już widzę gimbusiary które po każdym seksie będą lecieć do apteki po tabletkę i stosować to jako antykoncepcję

Nie interesuj się życiem gimbusiar, tylko swoim. Sądząc po poziomie Twoich przemyśleń, jest czym. Pooglądaj jakiegoś TEDa czy coś.
  • Odpowiedz
@LadyWasp: a dokładniej: s--s jest w PL legalny zawsze, poza wyłączeniami z Kodeksu Karnego, czyli kiedy np. osoba starsza współżyje z 14-latką. Dodajmy, że starsza wyraźnie, a nie np. 16-latek - bo praktyka organów ścigania/sądów jest taka, że przy takiej konfiguracji wiekowej umarzają postępowanie/odstępują od wymierzenia kary. Also - nie od 16, tylko od 15 ("małoletni poniżej lat 15"), częsty błąd.
  • Odpowiedz
Akurat nie ma to dużego znaczenia dla mojej wypowiedzi, ale bije sie w pierś za niewiedzę.
Miałam na myśli fakt, ze gdy taka dziewczyna 13-14 letnia zgłasza sie po taka tabletkę to powinna zostać uruchomiona procedura. Bo nie wiadomo czy po prostu ja swedzialo czy zostala do czegos zmuszona. Tak czy inaczej tabletka powinna zostać podana bez igrania z czasem. Bo jednak lepiej by miała dzieci w odpowiednim wieku dla siebie.

Do
  • Odpowiedz
@LadyWasp:

Miałam na myśli fakt, ze gdy taka dziewczyna 13-14 letnia zgłasza sie po taka tabletkę to powinna zostać uruchomiona procedura.

Może powinna, może nie. Jak wejdziemy na poziom meta, to należałoby się zastanowić, czy "uruchomienie procedury" takiej nastki nie odstraszy i nie będzie przeciwskuteczne, tj. nie kupi tabsa i urodzi się niechciany dzieciak (który potencjalnie może być dziełem czynu zabronionego). Ciężki temat.
  • Odpowiedz
  • 0
@kacperinjo: Trzeba myslec glowa a nie tylko kutasem podczas seksu. Jak sie zle zaklada albo w ogole bez antykoncepcji to tak jest. Tabletki na glupote jeszcze nie wynaleziono. I po co ta agresja? Nie umiesz normalnie rozmawiac czy masz problem?
  • Odpowiedz