Wpis z mikrobloga

@porucznik_franek: No ok, ale wiecej obrótów podczas skoków faceci robią? Pamiętma tylko że babki moga robić taki piruet z nogą trzymaną nad głową ( tylko, że noga szła za plecami) i jeden ziomek to chyba tylko potrafił. Przynajmniej jak ja kiedyś to oglądałem
  • Odpowiedz
@susi33: Żadna dyscyplina gdzie chodzi o szybkość, siłę. Różnice w takich dyscyplinach przy porównywaniu rekordów świata wynoszą od kilku do nawet kilkunastu %. Dla przykładu najbardziej "fundamentalnych" konkurencji jak skoki w dal i wzwyż:
w dal różnica wynosi 8,95m-7,52m=1,43m czyli jakieś 16%, wzwyż różnica wynosi 2,45m-2,09m=0,36m czyli około 15%.
Konkurencje techniczne są ciężkie do porównania, konkurencje drużynowe też można pozostawić bez komentarza (wyobraźmy sobie choćby siatkówkę czy koszykówkę). Jeśli pod uwagę
  • Odpowiedz
@susi33: rzut wałkiem

A tak srsly, to chyba lepiej sobie radzą kobitki we wspinaczce skałkowej.
Tenis również całkiem nieźle, ale nie wiem czy na solówę któraś wyskoczyła ostatnimi czasy ƪ(˘▽˘ƪ)
  • Odpowiedz
@susi33: sport wywodzi się z rywalizacji o samicę więc nie wiem dlaczego samice miały by w jakiejś konkurencji dominować. Może w społecznościach, w których jest mało mężczyzn są jakieś "zawody" ale wydaje mi się, że kultur z dominującą ilością samców jest tyle, że nie ma szans by te "sporty" przebiły się do głównego nurtu.

  • Odpowiedz