Wpis z mikrobloga

Oczny tygodnik hetmański: Właśnie upłynął czas na przesyłanie odpowiedzi do krzyżówki nr 4. Poniżej znajdziecie poprawnie wypełniony diagram:

http://i.imgur.com/a4lFSFC.png

Otrzymaliśmy odpowiedzi od trzech uczestników i każdy z nich może się pochwalić w pełni poprawnymi rozwiązaniami, stąd aktualny ranking:

1. @John_Finn, @k0rn1k, @aigimig - 20 pktów

2. @brak_nicku - 15 pktów

3. @akurczak - 10 pktów

4. @koozkie, @manimalia - 5 pktów

Gratulujemy i zachęcamy do rozwiązywania kolejnych diagramów! Następny już jutro o 20:30.

Z tego miejsca chcielibyśmy was poprosić o wyrażenie opinii o krzyżówkach i organizacji Ocznego tygodnika. Jak oceniacie poziom trudności krzyżówek? Co sprawia największą trudność? Czy macie jakieś dodatkowe uwagi? 


Podzielcie się proszę z nami wszystkimi przemyśleniami jakie macie (prosimy o to również te osoby, które nie podsyłały nam rozwiązań), bo tylko dzięki waszej informacji zwrotnej, Oczny tygodnik może stawać się coraz lepszy :)



#ocznytygodnikhetmanski #oth4
  • 6
@almafater: Tym razem było łatwo na początku i ciężko z ostatnimi hasłami, które mi zostały (KONCEPT, SKRZELA, NALEPA, RANO i STYL). Łatwo na początku, bo HOBBY i HAŁAS pozwoliły od razu ruszyć z krzyżówką (pasowało tylko jedno miejsce, w które można je było wpisać z dużym prawdopodobieństwem).

Hasła bardzo dobre, "Prawie jak"=BAWÓŁ podchwytliwe bo mało oczywiste, "w sumie"=SKRZELA podobnie. Sprytnie wykorzystany login w "Szacunki: @brak_nicku" :) Tym razem nie mam
@almafater: Mi natomiast tym razem szło jakoś ciężko, a dopytać chciałbym o konstrukcję następujących haseł:

W sumie, jamajska muzyka w środku brzmi jak czynel.

Rzeczpospolita przetrzepała mi żołądek.

Grecka litera, co śmieszy lisy z ziemniaków.

Piesek w samochodzie z Rudy Śląskiej z tobą.

Bardzo spodobał mi się pomysł z konstrukcją diagramu, opartą o sąsiadujące ze sobą hasła. Podobnie jak @k0rn1k uzupełnianie zacząłem od wpisania słów HOBBY i
@John_Finn:

W sumie, jamajska muzyka w środku brzmi jak czynel.


"Jamajska muzyka" - SKA


Następnie wprowadziliśmy nowy element: homofon. "Czynel" to instrument perkusyjny, którego synonim to "żel", z kolei "brzmi jak" sugeruje homofon - homofonem do "żel" jest RZEL


I "w środku" więc wkładamy jedno w drugie: SK-RZEL-A


Rzeczpospolita przetrzepała mi żołądek.


"Żołądek" sugeruje wzięcie środka tego co jest wcześniej: "przetRZEPAła mi".


Grecka litera, co śmieszy lisy z
@almafater: Dzięki, teraz jasne i jakieś takie... proste :)

Jeszcze w tym, prostym przecież haśle nie wiem co trzeba zrobić z jeleniem, żeby wyszło rozwiązanie:

Związek żyrafy, która nie ma pleców, z jeleniem, u którego podpisuje kredyt.