Wpis z mikrobloga

Mirki, takie względnie proste pytanie - jakiego sprzętu recenzję chętnie przeczytalibyście? Mam na myśli Audio/Foto/Video/Smartfony. Jestem nowym redaktorem jednego z większych blogów (no może bez przesady) technologicznych i chciałbym podchwycić jakieś popularne tematy, żeby trochę rozruszać redakcję. Liczę na Was!

#pytanie #technologia #android #ios #audio #kiciochpyta
  • 41
  • Odpowiedz
@Nie_znany: Dzięki za opinię! Na kanale mam jeszcze poprawioną wersję, tym razem po polsku. Na razie się uczę w kwestii edycji wideo, więc mam świadomość, że nie wygląda to najlepiej. W sumie, to jeszcze nic praktycznie nie umiem przy edycji filmów - wszystko edytuję w aplikacji dla GoPro. :D
  • Odpowiedz
@mr_onion: Powiem Ci tak - ja wolę słuchać, niż czytać. W wakacje miałem całkiem niezłe możliwości i strasznie dużo rzeczy przesłuchałem - FiiO X1 (recenzja na moim innym blogu), X5, Hifimany HM-901 i HM-601, kałachy i superkałachy + wiele, wiele innego sprzętu. Jednak wszystko w towarzystwie osób, które nie są audifilami, ale zwykłymi entuzjastami i w sumie to był dużo lepszy czas, niż ten spędzony z rasowymi audiofilami, którzy przez godzinę
  • Odpowiedz
@Nie_znany: A i jeszcze co do kadrowania, to akurat byłem ograniczony przez sprzęt - aktualnie mam dostępny tylko EOS M od Canona ze szkłami 18-55, 55-200, 11-22, więc do video tylko ten pierwszy, a jak wiadomo nawet z cropem nie osiągnę z niego za dużego przybliżenia.
  • Odpowiedz
@Nie_znany: No tak, ale mam jedynie zwykłego Velbona bez głowicy kulowej, więc takie przejście wyglądałoby imho bardzo brzydko. :P

@Sergeant_Matt_Baker: W ogóle się praktycznie nie udzielałem na mirko. Chciałem zacząć z jakimiś bardzo ciekawymi artykułami, żeby od razu trochę urozmaicić mirko, ale pomyślę. Może jak coś ciekawego mi wpadnie w łapy.

Jeden blog + trochę z forum mp3s. Nie są to jakieś wybitne wywody, większości sprzętu nie miałem czasu
  • Odpowiedz
@Sergeant_Matt_Baker: Z tymi wysokiej klasy słuchawkami jest tak, że to jest target dla naprawdę małej grupki ludzi i jeżeli ja chcę trafiać do coraz większej rzeszy czytelników, to muszę chwytać popularniejsze tematy, bo taki przeciętny kowalski, gdy zobaczy cenę Audeze i toru pod nie uzna mnie za wariata. Dlatego wolę w takim wypadku pozostać przy czytaniu audiofanatyka i KillAury/Fatso/Maciuxa, a samemu jedynie prywatnie. :-)
  • Odpowiedz
No tak, Miłosz pochodzi bardzo lekko do tematu, ale coś u niego chyba na blogu design się popsuł. Natomiast Piotr Ryka to już legenda, śmiesznie się czyta opisy gniazda mini-jack na pół strony.
  • Odpowiedz
@iDaft: Chętnie bym przeczytał recenzje tanich mini wież w kontekście podpięcia ich do komputera lub telewizora. Od jakiegoś czasu jestem zainteresowany tematem, a w necie brakuje rzetelnych opinii, a większość tych które można znaleźć są skrajne. Z tego co widzę, to na mikroblogu od czasu do czasu pojawiają się pytania o tańszy sprzęt audio, ale wątki najczęściej pozostają bez odpowiedzi.
  • Odpowiedz
@iDaft: Mógłbyś zrobić test tanich wzmacniaczy słuchawkowych do 600 zł z podziałami 100-150, 150-300, 300-450, 450-600. Podobnie ze słuchawkami i odtwarzaczami z tym że słuchawki max 700 a odtwarzacze max 1500. O droższe sprzęty rzadko kto pyta.
  • Odpowiedz
@Bender_Bending_Rodriguez: Póki co nie ma takiego bumu na mini wieże jaki był 10-20 lat temu. Ja bym wolał jakichś głośników stereo lub tanie kolumny podstawkowe/monitory + wzmacniacz. Więszość ludzi i tak słucha z komputera więc nie potrzebny im tuner radiowy czy odtwarzacz cd/mp3, skoro i tak źródłem jest pc.
  • Odpowiedz
@iDaft: Jeśli chcesz trafić do dużej liczby odbiorców, to najlepiej rób podsumowania najlepszych sprzętów w danych przedziałach cenowych, a do tych najlepszych możesz dołączać recenzje. Aktualnie chętnie poczytałbym o słuchawkach, odtwarzaczach i wzmacniaczach słuchawkowych. Nowości w tech to też zawsze ciekawy temat. A co do video, to dużo ciekawiej jest, kiedy ktoś mówi, a nie soundtrack + napisy. Ten koleś wie, o co chodzi :D Powodzenia! ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@kocham_jeze: Myślałem bardziej o jakichś pojedynczych rzeczach, ale da się zrobić. :-) Aktualnie, to próbuje skomibinowac jak najwięcej smartwachy + Sony A7R/Nexusa 6/Note 4/Edge.

A co do mb, to myślałem o takiej formie filmów, niemniej nie wiem czy byłby sens mówić dwa razy to samo. Chociaż najpierw, to muszę sobie aparat załatwić nowy - zastanawiam się pomiędzy Pentaxem K-7/Canonem 50d (z Magic Lathern) lub ewentualnie D5200/550D/D7000.
  • Odpowiedz
@iDaft: Zawsze możesz zrobić to samo lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) A chcesz mówić po polsku, czy po angielsku? Przydałby się dobry tech kanał po polsku, bo dostaję raka od tych obecnych.

  • Odpowiedz
@kocham_jeze: Nie jestem dobry z mówienia po angielsku, także jakby co, to po polsku. Niemniej byłoby trzeba jeszcze jakiś mikrofon skomibinowac.

A co do sprzętow, to dróg jest kilka - producent, sklep, dystrybutor. Wszystko zależy od dogadania się.
  • Odpowiedz