Wpis z mikrobloga

Dzisiaj skończyłam te nieszczęsne 20 lat. Niczego nie osiągnęłam, nie idzie mi na studiach, nigdy nie miałam faceta. Nie udało mi się niczego opublikować, niczego wygrać - zawsze byłam druga, w cieniu kogoś. Teraz już nawet nie jestem taka, wlokę się na szarym końcu. Współlokatorzy mnie nie lubią. Nie mam przyjaciół, jestem cholernie samotna. Coraz częściej wydaje mi sie że znowu popadam w depresję, kiedyś byłam w dość mocnej - myśli samobójcze były dla mnie codziennością. Powoli wracam do tego stanu. Nawet rodzina nie traktuje mnie poważnie, przyjechałam do domu rodzinnego na urodziny a ojciec i tak mnie olał woląc oglądać skoki narciarskie. Coraz bardziej pogrążam się w swoim uzależnieniu - sieci. Ciagły natłok informacji mnie karmi, a jednocześnie utrudnia stanie się w czymś specjalistą. Czuje się okropnie. Najbardziej dokucza mi samotność i poczucie bycia nieudacznikiem. Nie wierzę już że mi się uda, własciwie staram się jedynie dla mamy i dziadków. No i jeszcze jednej osoby która często podnosi mnie na duchu. Tak kiedyś jak i teraz. Nie chcę ich jednak martwić swoim stanem. Do tego uzależniam się od kofeiny powoli. czuje że powoli przegrywam swoje życie, ale nie wiem co z tym zrobić.
#niewiemjaktootagowac #muszesiewyzalic #samotnosczabija
  • 49
@Axoi: smutny różowy pasku, wiedz że wszystko za moment się ułoży, na pewno. Sam niedawno byłem w dołku, ale walczę cały czas, trzeba jakoś przeżyć to życie. Idź do przodu, cały czas, staraj się do przodu iść. Nie zamykaj się na nowe znajomości, znajdź więcej ludzi, którzy sprawiają, że się uśmiechasz...
@Axoi: spróbuj znaleźć sobie jakieś hobby, zainteresowanie, coś czemu poświęcisz codziennie trochę czasu, i odciągnie cię to od komputera, może zapisz się na jakieś zajęcia z tańca, jakiś fitness czy siłownie, jak już wyjdziesz z domu, i nie będzie ci brakować internetu przez ten czas to już coś :)
@Axoi: spróbuj znaleźć jedną, choć jedną rzecz w sobie z której jesteś dumna. Spróbuj znaleźć dziennie jedną rzecz, nawet pierdołę, która będzie tym pozytywnym elementem w ciągu dnia.
P.s 120 mg kofeiny to trochę dużo, ale z drugiej strony trzeba tego wypić bardzo dużo, żeby przedawkować :)
@Axoi: Masz tylko 20 lat:) Masz jeszcze czas na osiągnięcia. Tylko trzeba pracować. Dużo.

Dla mnie dosyć motywujący jest mój własny przykład - mniej więcej w twoim wieku (po pierwszym roku studiów), musiałem zmienić kierunek, bo byłem zwyczajnie za cienki i nie utrzymałbym się... Poszedłem na coś innego, ale trochę zbliżonego. Na nowym kierunku ciągle miałem świadomość, że straciłem rok i olaboga, jestem tyle w plecy względem innych... Zabrałem się więc
@flann: Dziękuję. Może mi się uda... Może zmienię kierunek na inny, nie wiem jeszcze co zrobię. dziękuje za przykład. :) I gratuluję stypendium. Może za rok pójdę na fizykę...

@bloo90: No staram się to znaleść od dość, dawna, ale nie wychodzi. Te 120mg to dla mnie idealna dawka.
@Axoi: https://m.youtube.com/watch?v=JxwxefRAu70&t=30m0s - tutaj jeszcze taki link do wypowiedzi mojego mistrza duchowgo:) Co prawda rozmowa jest o pewnym języku programowania dla statystyków (R), ale powinno wystartować od momentu w którym pojawia się klucz programu (mniej więcej 30 minuta). A rada którą gość daje jest uniwersalna:) Generalnie - bycie sflustrowanym tym co się robi to może być dobry znak!:)

Pozdrawiam i powodzenia:)
@Axoi: ja się staram cieszyć każdą drobnostką typu kot w domu, który pomiauczy i położy się na kolanach, słońce za oknem czy wręcz przeciwnie, płatki śniegu i deszcz, burza. Ciesze się tym co wyjdzie, udanym obiadem, nieudanym także, bo przynosi minimum doświadczenie i wiem, że następnym razem będzie już o wiele lepiej. Ktoś wcześniej napisał o otoczeniu, co z nim? Jak na ciebie wpływa?
No cześć @Axoi :> Pozdrawiam mirabelkę z pierwszego #mirkocraft'a :)
http://www.wykop.pl/wpis/11034124/jak-wyjscie-do-ludzi-pomoglo-mi-wyjsc-z-depresji-r/
Wydaje mi się, że taki schemat się zdarza nie tylko u ciebie :> W życiu trzeba podejmować wyzwania i je dzielić na zasadzie "dziel i zwyciężaj", czyli nie rzucać się na super wywalone w kosmos zadania.
Również przy podjętym wyzwaniu zakończonym powodzeniem nagrodzić się za to.

Ostatnio trochę nie panuję nad swoim czasem i przez to się gorzej czuję, ale
@Axoi: #!$%@? poblokowałem te wszystkie stulej story i ciągle się pojawiają, taguj to jakoś normalnie

No, ale skoro już zacząłem to skrobnę kilka słów:

Nie będę się tutaj mocno uzewnętrzniać, bo w jakimś tam stopniu zależy mi na anonimowości (jak chcesz pogadać pisz pw), ale jestem w podobnym wieku i uważam, że przeżyłem ZAJEBIŚCIE DUŻO - uwierz mi, że jak widzę tekst w stylu:

siedzę na dupie przed kompem i nic