Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu zrobiłem "grę" (nie wiem tak naprawdę co to jest ;p) na #android.

Oto i ona:
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.teleranek.heheszki

Na czym polega? Apka cię prosi o narysowanie czegoś i jak wystarczająco dobrze narysowałeś, to dostajesz kolejne zadanie, jak nie, to mówi czy dużo ci brakuje, lub że np. twój obrazek bardziej przypomina coś innego. Taka niby sztuczna inteligencja.

Zadbałem nawet o prawilne ID - "heheszki", mam nadzieję że docenicie ; )
Jest również zero reklam i innych takich bzdetów, od pewnego czasu zacząłem myśleć że w pojedynkę nie da się nic zarobić z robienia apek.

Aplikacja zawiera również trochę artystycznego contentu, bo mój kolega zajmujący się komiksami zrobił rysunki. Pod spodem dziewczynka z gry w zbożu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako że nie chcę żeby ta rzecz skończyła jak większość moich rzeczy - w zapomnieniu - to bezwstydnie posłużę się mirko. Zawsze jak coś robiłem to ślepo wierzyłem w to, że ta rzecz się sama rozpromuje. Coraz bardziej jednak sądzę że w tych czasach to jest bardzo mało prawdopodobne.
Nie jestem na tyle bezczelny żeby na główną z tym iść -_- Może dostanę kilka plusów i ktoś zobaczy.
Obecnie są całe 4 downloady. Po prostu niesamowity sukces!

Jak chcecie to możecie też na nią zagłosować na stronie http://happinessapps.challengepost.com/submissions/31000-medraw

Wiem że takie głosowania online są o kant dupy otrzeć, więc i tak pewnie nie wygram żadnej nagrody, bo ktoś poprosił całą swoją indyjską wioskę żeby na niego głosowała. No ale głupio by było nie powiedzieć nic o tym, że można głosować.

Mógłbym też zrobić rozdajo i spośród głosujących rozlosować trzech którzy dostaną 333$, ale trochę się cykam - wykop jest trochę nieprzewidywalny, może wynikła by jakaś afera, trzeba by jakos weryfikować, miałbym miliard plusów oraz spore zamieszanie.

#android #bojowkaandroid #gry #gamedev
źródło: comment_i8RBvaTL1gIuCPgTZBJ020EDUGYvZfQw.jpg
  • 21
@blueflower: jak np. rysujesz sonde kosmiczną, to dziewczynka nie zna wszystkich rodzajów sond kosmicznych, musisz narysować taką, którą ona zna -_- raczej podobną do nowoczesnych satelit z ogniwami fotowoltanicznymi, aniżeli do sputnika - bo gimbynieznajo
@to267224: Na ekranie około 4.5" cala nie daje rady rysować palcem :( Pograłem chwile, ale na zasadzie, że rysowałem coś i sprawdzałem za co to mi uznała. Nawet dobra zabawa :P
@blueflower: zazwyczaj ludzie rysują klucz, robiąc jego obrys, a nie pojedynczą linię. Może w tym tkwi problem. Ogólnie to trzeba tak robić, żeby było na maksa "typiarsko" ;f Potem jak będziesz miała skilla to za 1 razem ci wyjdzie.
@dieow: Powiem też, rysowanie palcem po ekranach to dość problematyczna sprawa, w dużej mierze zależy od tego, jak twórcy systemu zrobili żeby rozpoznawało gdzie jest środek palca. Na samsungach galaxy 1
@to267224: moim zdaniem dymki z zadaniami powinny być na dole żeby pole rysunku nie było zasłaniane. Grę zainstalowałam na tablecie 7 cali i dymek jest prawie na środku pola.
@jedzjabuszka: jakie masz "urządzenie"?
@MrVilq: ona musi niestety tyle gadać, bo czasem podpowie coś, lub jest jakaś śmieszna zbieżność wyglądu dwóch pozornie różnych obiektów. Ale rozważę czy jest jakiś sposób żeby zmniejszyc "wkurzanie. Nie PL, bo niestety polska to promil ludzi na google playu ; /
@Humingrid: Android SDK (Java) + NDK(język C)