Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu.

tl;dr


Wstawiam obiecany film.
Teraz parę uwag:
- włączcie HD, start od 8s,
- film słabej jakości, bo:
a) szyba była brudna z obu stron,
b) noc,
c) muszę wyregulować obiektyw.
- po raz pierwszy edytowałem film w taki sposób i nakładałem cenzurę (tablica) także proszę się nie śmiać z efektu ;)
- pokazany jest najważniejszy fragment - dogoniłem go, a potem moment zatrzymania. Nie wklejam przejazdu przez miasto, bo nic ciekawego się tam nie działo,
- dźwięk wyciąłem, bo tak, rozmowy nie chcę wrzucać, a nic innego tam nie było,
- co możemy zaobserwować na filmie:
a) trzy hamowania i przyspieszania na początku bez wyraźnego powodu, nie ma tam ani skrzyżowań ani ograniczeń, droga była całkowicie pusta,
b) co najmniej 4 zjazdy prawo-lewo na początku,
c) moment nadjechania bagieto-patrolu.
- można zaobserwować moment, w którym wyciągam telefon z uchwytu (1:07) i wykonuję telefon na 112,
- od momentu wyjęcia telefonu z uchwytu do przyjazdu bagiet minęło ok. 11 minut i przejechaliśmy jakieś 8 km.

Ważne - kamera dość słabo pokazała powód, dla którego zadzwoniłem - w rzeczywistości wyglądało to znacznie poważniej. Kamery mają to do siebie, że górki spłaszczają, a odległości zmniejszają.

Czy warto było dzwonić? Oceńcie sami.
Czy przy podobnej sytuacji w przyszłości zadzwonię ponownie? Prawdopodobnie tak.

Wołam zainteresowanych z poprzedniego wpisu:


Aha - jeżeli ktoś jakimś cudem rozpozna siebie/kierującego, przeproście za kłopot, śledzenie i podejrzenie z mojej strony ;)

Tagi - #samochody, #pijanizakolkiem, #bagiety, trasa z #kalisz do #ostrowwielkopolski, #alkohol, #kamerasamochodowa, #g1wh
WatchYourBack - W nawiązaniu do wpisu.

tl;dr 
SPOILER

Wstawiam obiecany film.
...
  • 20
Mnie to bardziej wygląda na świeżo upieczonego kierowcę. Hamuje nie wiadomo po co przed skrzyżowaniem, ciężko mu utrzymać tor jazdy, pewnie ciągle walczy z kierownicą. Telefon na Policję? Łał...
@WatchYourBack: Jedzie trochę dziwnie, to fakt. Jest wiele opcji. Jeżeli był trzeźwy, to mógł być naćpany. Mógł być równie dobrze kiepskim, albo jak pisałem wcześniej, świeżo upieczonym kierowcą. Ja bym jednak poczekał trochę dłużej z wezwaniem Policji. Ruch prawie zerowy, gość nie zjeżdża na przeciwległy pas. A nie było tam przypadkiem pasażerki? Może był grany lodzik? ( ͡° ͜ʖ ͡°) You bastard!
@burgundu: zalezy co masz na mysli. bo jeśli jakikolwiek social life to nic tu nie ma i jest to jeden z powodu dlaczego pakuje manatki i zwijam do miasta blach DW :)
@burgundu: to chyba standard - wiatraki na wylotowej
debnica ten pkt obserwacyjny, zbiorniki orlenu w lamkach, obok pkp w miejscu gdzie kiedys suwnice za stadionem ostrovi staly, pod wiaduktem na obwo, lotnisko noca