Wpis z mikrobloga

Miałem ostatnio dziwną sytuację. Chciałem kupić głośniki 2.0 lub 2.1 za ok 300zł i zewsząd polecano mi Modecoma. Postanowiłem więc zadzwonić bezpośrednio do źródła i spytać co mi polecaja. Zostałem przełączony do działu technicznego i gość śmiało polecił mi model, który w sklepach stoi w granicach blisko 600zł. Poinformowałem go, że to świetny sprzęt, ale jednak znacznie przekracza mój budżet. Gość po tym jak usłyszał, ile kosztuje ten model, zdziwił się co najmniej, jakby marża na nim wynosiła 100%. Nie wiem jaki z tego morał, zwłaszcza, że nie udało mi się go namówić, żeby mi załatwił za pół ceny :(

##!$%@? #glosniki #audio #muzyka #komputery #modecom
  • 8
@kitkat82: Prawdę mówiąc mógłbym, ale nie widzę sensu. Mają to być głośniki do firmy, stojące po obu stronach mojego biurka, które mają wydawać porządne dźwięki w trakcie pracy. Planowałem wydać ok 200zł, a najlepiej żeby łączyły się z lapkiem czy telefonem bezprzewodowo. Polecisz coś?
@kitkat82: dzięki, to teraz zadam jeszcze jedno pytanie na które sporo osób nie było w stanie odpowiedzieć ;) Na co dzień pracuję na macbooku air, pytanie brzmi czy warto kupić jakąś kartę muzyczną pod usb i przez nią puszczać dźwięk? Słyszałem o Maya U5, rzekomo niezły sprzęt, ale nie wiem czy pokaże moc na takim zestawie 2.0, ergo - czy warto na nią wydawać kasę. Z góry dzięki!
@KikU: Moim zdaniem do tego sprzętu nie ma sensu, teraz kodeki na płycie mają w miarę fajny dźwięk, na macu nie masz gier za wiele, więc wspomaganie EAXa itp. tutaj Cię nie zbawia. Ja używam np. Creative X-Fi Xtreme Music + zestaw 5.1 creative i fajna jest funkacja CMSS 3D która z stereo robi dźwięk przestrzenny.
@kitkat82: mi w ogóle nie zależy na grach, od tego są konsole. Chcę mieć głośniki jak najbardziej uniwersalne - potrafiące wyciągnąć piękno muzyki klasycznej, ale też w razie czego #!$%@?ć basem ;)
@KikU, @kitkat82: właśnie mam do naprawy modecomy - kicha straszna w środku. Nie dość, że tranzystory jakieś nietypowe, to jeszcze bez oznaczeń. Na necie 0 schematów. No i części w środku i wykonanie budżetowe - nawet oszczędzili na bezpiecznikach i przez co zwarcie na kablach od głośników spowodowało przepalenie rezystorów i wybuch tranzystorów. A mocowania do kabli tak tandetne, że o taką zwarę nie trudno.
Pobierz a.....r - @KikU, @kitkat82: właśnie mam do naprawy modecomy - kicha straszna w środku...
źródło: comment_IoqaE2PMCHs41I9I5FxNnncPAr5gsF7E.jpg