Wpis z mikrobloga

Według was dobra jest sytuacja w której to mądry przeżyje, silny przeżyje, sprytny przeżyje, a cała reszta może przestać istnieć na rzecz własnej głupoty, słabości i nieporadności?

Zawsze mi się wydawało, że jesteśmy(my - społeczeństwo XXI wieku) na tyle zaawansowani moralnie, że widok człowieka cierpiącego jest dla nas przykry, impulsem do pomocy.
Już był taki jeden fan eugeniki w historii Europy który chciał wyhodować mocarstwo błękitnej krwi. Boli mnie, że nadal są tu jego zwolennicy.

Bo czym jest głoszenie haseł typu "Mądry nie kupi sobie kilograma morfiny, a głupiego nie szkoda", lub "Przegrał z ewolucją".
Jak można być na tyle nieczułym by twierdzić, że nie szkoda osoby która sama sobie nie wykupiła ubezpieczenia zdrowotnego, bo nie potrafiła oszczędzać.

Rozumiem niektóre gospodarcze pomysły #knp, w paru przypadkach są oczywiście właściwe. Lecz nie rozumiem idei pana Janusza Korwina Mikke w których to tylko silni przetrwają w tym świecie.

C.....n - Według was dobra jest sytuacja w której to mądry przeżyje, silny przeżyje, ...

źródło: comment_3SfPtJyualF9TuCeoTDXBrhge1eOQKWE.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Conflagration: a za niedługo dojdzie do tego że ty i tobie podobne lewactwo umysłowe przeje kapitał i bogactwo zgromadzony w Europie. włączyliście tryb roszczeniowy - jestem to mi się należy, więc mi daj za darmo.

ostatnio w parlamencie UE zostały cofnięte nakłady na rozwój nauki i technologii w krajach członkowskich, a pieniądze przesunięte na poczet pomocy socjalnej. debile niszczą systematycznie gospodarkę w europie, firmy uciekają z kapitałem do usa albo
cerastes - @Conflagration: a za niedługo dojdzie do tego że ty i tobie podobne lewact...
  • Odpowiedz
@fervi: Zdaję sobie sprawę, że przypadki eugeniki są stare jak świat. Chciałem podać dość współczesny przykład, chociaż mogłem się powołać na sytuację na bliskim wschodzie i traktowanie noworodków ze względu na płeć.

Wcale nie przeczę, że tak nie jest. Zjawisko kroczenia ku lepszemu jest jak najbardziej prawidłowe. Po prostu mam wrażenie, że niektórzy chcą pootwierać sobie furtki ciut bardziej komfortowego życia kosztem dużej części społeczeństwa.

Nie oszukujmy się. Jaki procent
  • Odpowiedz
@cerastes: Nie wiesz o czym mówisz kierując te oskarżenia w moją stronę :) Nigdy nie choruję, nigdy nie brałem żadnych pomocy od państwa prócz tej edukacyjnej. Dodatkowo co miesiąc wpływa ode mnie spora suma pieniędzy na rzecz państwa.

Po prostu nie myślę wyłącznie o sobie.
  • Odpowiedz
@Conflagration: Co jeśli mamy osoby, które się nie kąpią? Dawać im wodę przymusowo?
Co jeśli modelki się odchudzają na lisciu sałaty - Dawać im żarcie w gębę?

Powiem tylko - Chciwy dwa razy traci
  • Odpowiedz
Według mnie podałeś nielogiczny i nie mogący mieć racji bytu przykład.

@Conflagration: Masz rację, socjalizm jest nielogiczny i nie ma racji bytu. Cieszę się, że zdajesz sobie z tego sprawę.
  • Odpowiedz
Mogę spytać skąd się biorą takie liczby jak 3/4 społeczeństwa(~27 mln ludzi)?


@Conflagration: Wziąłeś to dosłownie, w sumie ile może być kalek, które były pokaleczone w wypadkach, mają choroby genetyczne lub posiadają wady wrodzone nie ze swojej winy (na przykład zespół Downa)?
  • Odpowiedz
Taka eugenika w zasadzie jest o wiele starsza; Spartanie chociażby


@fervi: Jednak u nich to miało jeden cel - wszyscy mężczyźni byli wojownikami, więc osobniki słabe by im wadziły. Dzieci z wadami porzucały również pewnie inne ludy/plemiona, jeśli uznawali je za problem.

Ale co do tego dlaczego należy być silnym, a nie słabym - bo tak życie działa nawet w świecie lewicy, to jest "żądza pieniądza", jakoś dążysz do tego, by być osobą silniejszą, bogatszą, sprytniejszą - i wszyscy do tego dążą (chyba, że są w jakiś sposób niepełnosprawni), tylko ludzie dążą w własnym tempie, przez co nie jeżdżą super-samochodem
  • Odpowiedz
@Conflagration: nie rozumiem... Jak Cię rodzice ubezpieczą przed Twoimi narodzinami to masz sprawę załatwioną... A co do ubezpieczenia po 50 roku życia to na TVP INFO w kółko puszczają reklamę ubezpieczeń na życie do 85 roku życia.

A co do ubezpieczeń to ja myślę, że ubezpieczyłoby się 95% ludzi. Chociażby ze strachu.

Trochę boli mnie nienawiść wymierzona w Twoją stronę w kilku pierwszych postach. Jestem w stanie zrozumieć Twoje podejście.
  • Odpowiedz