Wpis z mikrobloga

Według was dobra jest sytuacja w której to mądry przeżyje, silny przeżyje, sprytny przeżyje, a cała reszta może przestać istnieć na rzecz własnej głupoty, słabości i nieporadności?

Zawsze mi się wydawało, że jesteśmy(my - społeczeństwo XXI wieku) na tyle zaawansowani moralnie, że widok człowieka cierpiącego jest dla nas przykry, impulsem do pomocy.
Już był taki jeden fan eugeniki w historii Europy który chciał wyhodować mocarstwo błękitnej krwi. Boli mnie, że nadal są tu jego zwolennicy.

Bo czym jest głoszenie haseł typu "Mądry nie kupi sobie kilograma morfiny, a głupiego nie szkoda", lub "Przegrał z ewolucją".
Jak można być na tyle nieczułym by twierdzić, że nie szkoda osoby która sama sobie nie wykupiła ubezpieczenia zdrowotnego, bo nie potrafiła oszczędzać.

Rozumiem niektóre gospodarcze pomysły #knp, w paru przypadkach są oczywiście właściwe. Lecz nie rozumiem idei pana Janusza Korwina Mikke w których to tylko silni przetrwają w tym świecie.

Pobierz C.....n - Według was dobra jest sytuacja w której to mądry przeżyje, silny przeżyje, ...
źródło: comment_3SfPtJyualF9TuCeoTDXBrhge1eOQKWE.jpg
  • 30
@Conflagration: Zapytaj żydów. Oni w sumie stosują pewien rodzaj eugeniki od tysiącleci. Wychowanie na tradycji rabinistycznej też robi swoje. I widać to po ich inteligencji. Mają jednak inną cechę-solidarność.
@Myrten: Nie pozostaje ci nic innego jak wstawienie obrazka z panem Wiplerem z podpisem 'zaorane'. Nie spodziewałem się zbyt wygórowanego poziomu w komentarzach, bo ty i tobie podobni koledzy potrafią jedynie wykazać błędy logiczne takim osobom jak np. pan Szumlewicz. Jednak ty nawet nie wpasowujesz się w ten minimalny próg prowadzenia konwersacji.
@barteq_g: Czyli zależy ci na zbudowaniu społeczeństwa wybitnie ukształtowanego intelektualnie, ale za to wypranego z dobroci, moralności, co za tym idzie uczciwości i innych dobrych nieempirycznych cech? Według ciebie taki świat jest lepszy?
Według was dobra jest sytuacja w której to mądry przeżyje, silny przeżyje, sprytny przeżyje, a cała reszta może przestać istnieć na rzecz własnej głupoty, słabości i nieporadności?

@Conflagration: Alternatywą jest sytuacja, w której głupi przeżyje, słaby przeżyje, nieporadny przeżyje, a cała reszta przestanie istnieć na rzecz własnej mądrości, siły i sprytu, no bo przecież ich kosztem mus tych głupich, słabych i nieporadnych utrzymać.
Niezaprzeczalnie opcja pierwsza jest lepsza.
Już był taki jeden fan eugeniki w historii Europy który chciał wyhodować mocarstwo błękitnej krwi. Boli mnie, że nadal są tu jego zwolennicy.


@Conflagration: Nie był tylko jeden, a eksperyment się toczą od czasu rewolucji francuskiej.

lub "Przegrał z ewolucją".


Cóż, środowisko zmienia się szybko i nigdy nie wiadomo kto będzie lepiej przystosowany jak przyjdą zmiany, więc im większa różnorodność tym lepiej( ͡° ͜ʖ ͡°)

. Lecz
Czyli zależy ci na zbudowaniu społeczeństwa wybitnie ukształtowanego intelektualnie, ale za to wypranego z dobroci, moralności, co za tym idzie uczciwości i innych dobrych nieempirycznych cech? Według ciebie taki świat jest lepszy?


@Conflagration: Nie zależy mi na budowaniu (modelowaniu) społeczeństwa.
@NoLajf: Uwierz mi, że to robię. Tylko, że nie zawsze uda się pomóc wszystkim. A dotychczasowe ustawy bądź co bądź w jakimś stopniu mogą zapewnić jakiś byt, coś więcej niż egzystowanie.
@Conflagration: @Kaczypawlak: Taka eugenika w zasadzie jest o wiele starsza; Spartanie chociażby

Ale co do tego dlaczego należy być silnym, a nie słabym - bo tak życie działa nawet w świecie lewicy, to jest "żądza pieniądza", jakoś dążysz do tego, by być osobą silniejszą, bogatszą, sprytniejszą - i wszyscy do tego dążą (chyba, że są w jakiś sposób niepełnosprawni), tylko ludzie dążą w własnym tempie, przez co nie jeżdżą super-samochodem