Wpis z mikrobloga

Myślę, że mężczyźni powinni zacząć zakładać jakieś swoje związki, bo niedługo będą musieli walczyć z nawiedzonymi samicami na duża skalę...Coraz częściej widzę afery z "zawłaszczaniem przestrzeni publicznej" i "molestowaniem w przestrzeni publicznej". Jeden z przykładów tej głupoty z linka zamieszczonego na fejsbuku:

Kampania „Złóż nogi“ to inicjatywa Istanbul Feminist Collective (IFK), mająca na celu uwidocznienie problemu molestowania w miejscach publicznych. W odpowiedzi na nią wiele kobiet podzieliło się zdjęciami sprawców rozkraczania nóg w autobusach i pociągach, a tagi #backlarinitopla („Złóż nogi“) i #yerimisgaletme („Nie okupuj mojej przestrzeni“) są według tureckiej gazety Hurriyet wiodącym trendem na Twitterze.„New York Times” zauważył, że na plakacie promującym kampanię użyte zostało zdjęcie z nowojorskiego metra, podkreślając, że mężczyźni, którzy rozkraczają się w przestrzeni publicznej, żyją wszędzie. Na portalu Tumblr jest nawet blog „Mężczyźni zabierający w metrze zbyt wiele przestrzeni“ dokumentujący sprawców z całego świata.Podczas gdy niektóre kobiety uczestniczące w kampanii opisywały sprawców celowo naruszających ich osobistą przestrzeń, socjologowie i socjolożki zwracają uwagę, że nawet podświadomie stereotypy płciowe wpływają na język ciała kobiet i mężczyzn w miejscach publicznych.Jak jedna z tureckich aktywistek z IFK powiedziała portalowi Bianet: „Ta sytuacja pokazuje, że mężczyźni ignorują kobiety i uważają, że posiadają całą publiczną przestrzeń. Próba zagarnięcia większości przestrzeni jest nierozerwalnie połączona z żądzą władzy”.


a co na to SPRAWCY? czy wy Mirki również "MOLESTUJECIE" kolanem pasażerkę obok?

#heheszki #facebook #facebookcontent #feminizm #gender #pytanie #afera
Dziobaczka - Myślę, że mężczyźni powinni zacząć zakładać jakieś swoje związki, bo nie...

źródło: comment_U9FP6ocAz7xCgoquD7fMKhhZ19vJvotE.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@kwaz1: dokładnie o to mi przede wszystkim chodzi, jak można takie zachowanie nazywać jakimkolwiek "molestowaniem"? zaczyna to dochodzić do absurdów, pewnie mężczyźni powinni też przestać komplementować kobiety bo to seksizm albo "słowne molestowanie"... znajoma z fejsa, działaczka polityczna nawołuje, że "przemoc zaczyna się od słów!" także...(nie skasowałam jej jeszcze tylko dlatego, że jej wpisy są siedliskiem beki, takiej jak powyżej)
  • Odpowiedz
@LordMrok: z tym też mam niestety niemiłe doświadczenia, siadła obok mnie naprawdę ogromna kobieta wciskając mnie w szybę, myślałam, że powinnam się chyba jeszcze bardziej skurczyć mimo że naprawdę nie jestem wielkich gabarytów, ze złości wcisnęłam jej łokieć w ten jej tłuszcz bo bez przesady.. też płace za bilet, może jakby ona musiała zapłacić za półtora to alby by stała albo schudła...
@Blaskun: hahahaha, smiechłam :D
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: #!$%@? co się wyczynia, niech sobie każdy siedzi jak lubi i jak wygodnie. Za mało miejsca niech stoi. To tak jakby zabronić grubym osobom siadać w metrze bo obok juz miejsca nie ma na drugą osobę :p
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: To zamiast zwrócić uwagę facetowi obok, że rozkraczył się jak żona podczas nocy poślubnej to leć zakładaj głupi profil na fb i rób jakieś gówniane wpisy na blogaskQ. Co te feministki #!$%@?ą? xD
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: Osobiście rozwiązałem ten problem w komunikacji miejskiej - nie siadam, młody jestem, mam sprawne obie nogi, a do siedzenia zawsze znajdzie się osoba starsza, albo jakaś dziewczyna ;)
  • Odpowiedz