Wpis z mikrobloga

Myślę, że mężczyźni powinni zacząć zakładać jakieś swoje związki, bo niedługo będą musieli walczyć z nawiedzonymi samicami na duża skalę...Coraz częściej widzę afery z "zawłaszczaniem przestrzeni publicznej" i "molestowaniem w przestrzeni publicznej". Jeden z przykładów tej głupoty z linka zamieszczonego na fejsbuku:

Kampania „Złóż nogi“ to inicjatywa Istanbul Feminist Collective (IFK), mająca na celu uwidocznienie problemu molestowania w miejscach publicznych. W odpowiedzi na nią wiele kobiet podzieliło się zdjęciami sprawców rozkraczania nóg w autobusach i pociągach, a tagi #backlarinitopla („Złóż nogi“) i #yerimisgaletme („Nie okupuj mojej przestrzeni“) są według tureckiej gazety Hurriyet wiodącym trendem na Twitterze.„New York Times” zauważył, że na plakacie promującym kampanię użyte zostało zdjęcie z nowojorskiego metra, podkreślając, że mężczyźni, którzy rozkraczają się w przestrzeni publicznej, żyją wszędzie. Na portalu Tumblr jest nawet blog „Mężczyźni zabierający w metrze zbyt wiele przestrzeni“ dokumentujący sprawców z całego świata.Podczas gdy niektóre kobiety uczestniczące w kampanii opisywały sprawców celowo naruszających ich osobistą przestrzeń, socjologowie i socjolożki zwracają uwagę, że nawet podświadomie stereotypy płciowe wpływają na język ciała kobiet i mężczyzn w miejscach publicznych.Jak jedna z tureckich aktywistek z IFK powiedziała portalowi Bianet: „Ta sytuacja pokazuje, że mężczyźni ignorują kobiety i uważają, że posiadają całą publiczną przestrzeń. Próba zagarnięcia większości przestrzeni jest nierozerwalnie połączona z żądzą władzy”.


a co na to SPRAWCY? czy wy Mirki również "MOLESTUJECIE" kolanem pasażerkę obok?

#heheszki #facebook #facebookcontent #feminizm #gender #pytanie #afera
Dziobaczka - Myślę, że mężczyźni powinni zacząć zakładać jakieś swoje związki, bo nie...

źródło: comment_U9FP6ocAz7xCgoquD7fMKhhZ19vJvotE.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: W odpowiedzi Mandżurski oddział męskiego ugrupowania "Wolność Penisa" wystosował apel do posiadaczek cyckow. "USUN CYCKI". Wielokrotnie w zatloczonych autobusach i tramwajach spotykamy sie z zawlaszczaniem przestrzeni publicznej przez odstający, ordynarny biust. To zamach na nasza wolność i jawny seksizm. Żądamy usunięcia cycków z przestrzeni publicznych, bo zabierają zbyt dużo miejsca.
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: @Charles_Bukowski: @waginator: Wy tez idziecie w drugą skrajnośc - ja też nie jeżdżę z nogami ściśniętymi jak cnotka niewydymka ale rozwalanie się tak jak na tych zdjęciach to po prostu brak kultury - nie ma to nic wspólnego z wygodą. Jednocześnie podpinanie do tego jakiegoś feministycznego bełkotu jest tez bez sensu.

Wniosek ten sam co zawsze - każda skrajność to zło.
  • Odpowiedz
"zawłaszczaniem przestrzeni publicznej" i "molestowaniem w przestrzeni publicznej".


@Dziobaczka: Siedzenie w ten sposób nie ma nic wspólnego z powyższym ale z kulturą i tak zwanymi dobrymi manierami i savoir vivre tak.
  • Odpowiedz
@Jofiel: nie mogę się z tym zgodzić. idiotyzmem jest oceniać czyjąś kulturę po sposobie siedzenia, mam kolegę, który ma uszkodzone biodro i musi tak siedzieć, nazwiesz go chamem? za to drąca się na cały autobus bądź pchająca mnie sara baba już owszem, okazuje brak kultury, albo gdyby te nogi położył na siedzeniu naprzeciwko. podobnie baba obładowana torbą wielkości podróżnej walizki, jestem niska więc nie raz oberwałam tymi wynalazkami...
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: Jajka potrzebują trochę miejsca, ale oczywiście bez przesady, nie trzeba robić szpagatu żeby jajka miały dobrze, w aucie się tak nie siedzi a mimo to jakoś jajka się nie zgniatają a całkowicie złączone nogi to oznaka pedalstwa
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: No cóż, Ty ocenisz wżaskliwą babę nie wiedząc czy przypadkiem nie jest niedosłysząca i to co dla Ciebie jest wrzaskiem dla niej jest "w normie" ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tak. Tak oceniam siedzących w publicznych miejscach. Mogę kogoś ocenić niesłusznie ale to "wióry lecą". Widząc takiego gościa widzę go w jego golfie z zimnym łokciem i pijaczynę niepotrafiącego utrzymać się na siedzeniu - ta sama poza.
  • Odpowiedz
@dzban_owocowy: nom, może to przesadzone co widać na zdjęciach, ale oni chcą żebyśmy siedzieli jak kobiety. Męska seksualność jest atakowana na każdym kroku przez female supremecists, w szwecji przymierzali się do zakazu pisuarów zgodnie z logiką, że jak kobieta czegoś nie może robić to facet też nie powinien.
  • Odpowiedz