Wpis z mikrobloga

Myślę, że mężczyźni powinni zacząć zakładać jakieś swoje związki, bo niedługo będą musieli walczyć z nawiedzonymi samicami na duża skalę...Coraz częściej widzę afery z "zawłaszczaniem przestrzeni publicznej" i "molestowaniem w przestrzeni publicznej". Jeden z przykładów tej głupoty z linka zamieszczonego na fejsbuku:

Kampania „Złóż nogi“ to inicjatywa Istanbul Feminist Collective (IFK), mająca na celu uwidocznienie problemu molestowania w miejscach publicznych. W odpowiedzi na nią wiele kobiet podzieliło się zdjęciami sprawców rozkraczania nóg w autobusach i pociągach, a tagi #backlarinitopla („Złóż nogi“) i #yerimisgaletme („Nie okupuj mojej przestrzeni“) są według tureckiej gazety Hurriyet wiodącym trendem na Twitterze.„New York Times” zauważył, że na plakacie promującym kampanię użyte zostało zdjęcie z nowojorskiego metra, podkreślając, że mężczyźni, którzy rozkraczają się w przestrzeni publicznej, żyją wszędzie. Na portalu Tumblr jest nawet blog „Mężczyźni zabierający w metrze zbyt wiele przestrzeni“ dokumentujący sprawców z całego świata.Podczas gdy niektóre kobiety uczestniczące w kampanii opisywały sprawców celowo naruszających ich osobistą przestrzeń, socjologowie i socjolożki zwracają uwagę, że nawet podświadomie stereotypy płciowe wpływają na język ciała kobiet i mężczyzn w miejscach publicznych.Jak jedna z tureckich aktywistek z IFK powiedziała portalowi Bianet: „Ta sytuacja pokazuje, że mężczyźni ignorują kobiety i uważają, że posiadają całą publiczną przestrzeń. Próba zagarnięcia większości przestrzeni jest nierozerwalnie połączona z żądzą władzy”.


a co na to SPRAWCY? czy wy Mirki również "MOLESTUJECIE" kolanem pasażerkę obok?

#heheszki #facebook #facebookcontent #feminizm #gender #pytanie #afera
Dziobaczka - Myślę, że mężczyźni powinni zacząć zakładać jakieś swoje związki, bo nie...

źródło: comment_U9FP6ocAz7xCgoquD7fMKhhZ19vJvotE.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@Bolerro: Tak samo pomyśli 20 osób w autobusie/tramwaju, ścisk taki, że wsiadać z rozbiegu tylko można, a wszystkie miejsca siedzące - wolne dla osoby starszej, albo jakiejś dziewczyny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: Ogólnie rzeczywiście dość głupia akcja, chociaż szerokie "rozkraczenie" wśród innych ludzi jest u mężczyzn jest jednym z sygnałów dominacyjnych. Wysyłanie przez facetów takich sygnałów rzeczywiście może budować nieprzyjemne odczucia wśród innych osób, wiąże się z agresją.

Oczywiście co innego lekkie rozłożenie nóg w celu znalezienia wygodnej pozycji (a takie przykłady są na zdjęciu), a co innego szerokie rozkraczenie, które rzeczywiście przeszkadza osobom siedzącym obok.
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: Molestowaniem zdecydowanie nie, chociaż nie jest też tak, że to po prostu wygodna pozycja, którą przyjmują mężczyźni, bo im tak lepiej siedzieć. U mężczyzn jest to sygnał dominacji - tu piszę oczywiście o szeroko rozłożonych nogach.

Też nie tak, że każdy mężczyzna robi to świadomie, ale mamy wpojoną taką interpretację takiej pozycji, ze może być to dla innych osób niekomfortowe.
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: > no oczywiście, bez popadania w skrajności, tylko jak można to nazywać "molestowaniem" na przykład?

Heh. To jest Turcja, a podobnie jest w Armenii. Kobiety mają tam #!$%@?, kolesie się tam tak rozwalają żeby je podotykać. Potem bardzo często Ormianki są nagabywane i są śledzone aż do samego domu. A potem koleś codziennie przychodzi i stoi pod klatką i czeka.

U nas w Polsce chłopaki są o
  • Odpowiedz
oceniać czyjąś kulturę po sposobie siedzenia, mam kolegę, który ma uszkodzone biodro i musi tak siedzieć


@Dziobaczka: jakkolwiek ta cała burza mnie w ogóle nei obchodzi, to rozbawił mnie ten tekst
wybitna argumentacja xD
  • Odpowiedz
@Dziobaczka a mnie to wkurza. nie każe facetom siadać ze złączonymi nogami, bo to głupota, ale jednak nie czuje się fajnie jeśli obca osoba w jakiś sposób mnie dotyka i robi to celowo. czy to facet kolanem czy gruba baba, której brakuje miejsca. zwłaszcza, że miałam dość nieciekawe sytuacje w komunikacji miejskiej na tym gruncie, więc doskonale rozumiem kobiety z Turcji. co nie zmienia faktu, że zamiast ogłaszać to na fejsbóku,
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: Jak ktoś od zawsze tak siedział to już trudno mu będzie się odzwyczaić, czasem jak siedzę w autobusie i jest mniej miejsca to aż mnie nogi bolą jak nie ma ich rozłożonych.
  • Odpowiedz
  • 5
@Dziobaczka: Ale to jest serio irytujace, kiedy ktoś tak się rozwala. Znam różnice anatomiczne pomiędzy kobieta i mężczyzna i nie oczekuje scisnietych nóg, jednak to już jest przesada i brak kultury. @duskhorizon dobrze prawi, polać mu.
@miesozerna: Ja zwracam, najczęściej książę się wtedy obraza jak panienka, bo "co ci to przeszkadza".
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: co to za gówniane artykuły: socjolożki ? co to #!$%@? jakiś nowy gatunek kury?

Dla własnego zdrowia i wygody siedzę jak na prawdziwego faceta przystało, jak komuś się nie podoba to niech nie patrzy proste ;)
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: osobne przedziały dla mężczyzn i kobiet, dla grubych, dodatkowo osobne dla młodzieży szkolnej, bo mają za duże tornistry, dla staruszków - ich zgarbiona postawa zajmuje za dużo miejsca, osobne dla murzynów... A nie, to już było
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: Jeśli ktoś trzyma nogi w przestrzeni mojego miejsca siedzącego, to siadając rozsuwam nogi na całą jego szerokość, przesuwając nogę delikwenta w jego stronę. Feministki od takich bzdetów są po prostu #!$%@?, które boją się wejść z kimkolwiek w konflikt w rzeczywistym świecie, więc pozostaje im wklejanie obrazków na twitterze.
  • Odpowiedz
@Dziobaczka: kogoś #!$%@?ło czy co? Nie dość, że noszę tam k*tasa i jaja to jeszcze z reguły mężczyźni nie mają aż tak rozwiniętych bioder jak u kobiet co utrudnia siedzenie w typowo kobiecej pozycji, bo musieliby się niesłychanie cisnąć. Może niech ktoś ponagrywa filmy ile kobitey zajmują toalety. Dawno nie było gównoburzy związanej z płciami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz