Wpis z mikrobloga

Nie mogę jak czytam komentarze ludzi ze śląska :D Można wywnioskować, że całą Polskę utrzymują i bez nich byśmy pozamarzali. Co oni mają za kompleks Warszawy? Jestem z Mazur, w Warszawie może kilka razy byłem, miasto jak miasto, a tam co chwila w komentarzach '#!$%@? warszawiaki, urzędasy' 'czym byście palili gorole'. W ogóle co to #!$%@? jest gorol, ktoś tak serio mówi poza tym żenującym serialem z Bercikiem? Polecam ten fanpage na facebooku tyle zarabia górnik, można dostać raka, koronny argument 'zjedź na dół', którego nawet nie będę komentował. Ciekawe ile zarabia śmieciarz albo ktoś opróżniający szamba, w ogóle sugerowanie, że to jakaś mega wyjątkowa praca i górnik nie może się przekwalifikować to plucie w mordę innym ludziom, którzy w tym kraju ciężko #!$%@?ą, żeby utrzymać rodziny.

#gornictwo #polska #oswiadczeniezdupy
  • 56
@tabee: Rozbestwili się, bo co protest to dostawali czego chcieli, teraz się skończyło i oby zamknęli te kopalnie. Jaki jest kurde sens inwestycji która się nie zwróci, a do której nawet dopłacać trzeba. Górnicy nie zarabiają mało, a szczekają najbardziej. #!$%@?ć górników.
@tabee: Najbardziej drażni mnie komentarz ludzi starszego nieco ode mnie pokolenia, czyli pokolenia moich rodziców czy dziadków. ,,Tyle lat było rentowne, a teraz nagle nie? Wina Tuska!" Ja też nie lubię tego ryżego cwaniaka, ale bez przesady. To że kilkadziesiąt lat funkcjonowało to nie znaczy że było rentowne, zwłaszcza, że przez dłuższy okres czasu w komunizmie, gdzie kopalnie służyły głównie dawaniu ludziom pracy, bo przy tak rozbudowanym systemie socjalnym dziwne by
@tabee: Zawsze mi ręce opadają jak słyszę o autonomii ślunzka. #!$%@? na wpół zgermanizowane wieśniaki, bez historii, bez ducha narodowego, tylko się zagrzebują w swoim czarnym złocie. To tak jakby nagle Płock i Gdańsk chciały wystąpić od reszty Polski... bo


( ͡° ͜ʖ ͡°)
aha, film z yt wyraża więcej niż tysiąc słów, jakie można by powiedzieć na temat tego polskiego rejonu...
Tytys_Bomba - @tabee: Zawsze mi ręce opadają jak słyszę o autonomii ślunzka. #!$%@? n...
Co oni mają za kompleks Warszawy?


@tabee: Przykład oderwany od górnictwa, ale trochę obrazuje sytuacje: Ja kibicem piłki nie jestem, ale mój tata tak i to z jego opowiadania znam (mieszkam na śląsku, ale rodzice nie są ze śląska). Poszedł do baru na mecz reprezentacji (reprezentacji!!!, nie drużyny z Warszawy) i grali na stadionie narodowym to większość baru (takich właśnie rodowitych ślązaków) była za przeciwnikami bo "ni mogo wygrać na tym
@tabee: Przykro mi ale Ty też jesteś gorolem. Jestem za restrukturyzacją górnictwa, ale Śląska i cywilizacji to Ty długo nie pojmiesz jeśli nie odwiedzisz Śląska. Z całym szacunkiem, ale mieszkasz na zadupiu, więc tym bardziej nie masz nawet szansy pojąć czym jest gruba dla grubiorza, ale i dla reszty Polszy, choć dzisiaj już napewno w mniejszym stopniu niż kiedyś. #niepopularnaopinia