Wpis z mikrobloga

Pisałem już kiedyś tutaj o Crossy Road, ale z racji braku bogactwa (iPhone) nie było jak namacalnie przetestować. Jakiś czas gierka wyszła na Google Play (wcześniej na Androida dostępna tylko przez Amazon Appstore).

Pograłem i muszę przyznać, że ta gra musi na siebie niesamowicie zarabiać. Autorzy idealnie wpletli IAP pomieszane z darmowymi giftami. Co mnie zaskoczyło jest nawet opcja czasowego wypróbowania postaci by zachęcić do jej kupienia. Jak dla mnie to przykład jak prosta gra powinna wyglądać i jak powinna zatrzymywać gracza przy sobie.

Link do pobrania z Google Play

#gamedev #android #gryandroid #gry
Grzmihui - Pisałem już kiedyś tutaj o Crossy Road, ale z racji braku bogactwa (iPhone...

źródło: comment_O4txzyAofZ8LEO3Jmgga6Ro7gxw6Q7yG.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@makary89: No inspiracja wiadoma, ale zastosowana grywalizacja miażdży. Biorąc pod uwagę, że można kupić sobie postacie (które odblokowują się na początku szybko, ale po 5 już trzeba czekać) i że dodatkowe pieniądze można zdobyć za płatne oglądanie reklam to myślę, że zwrot jest szybki. Obstawiam, że przy 100k pobrań taka gierka spłaca siebie i 5 kolejnych
  • Odpowiedz
@jasiek13: @sortris: dobra, jednak wszystko nie jest tak cudowne jak miało być. Wystarczy wyłączyć internet i można się nieźle wkurzyć na popout systemowy wyskakujący przy każdym rozpoczęciu gry o błędzie w pobieraniu zamówień ;P
  • Odpowiedz
@Grzmihui:
@jasiek13: u mnie jest na Note 3. Btw mały #protip: jak wyskoczy możliwość uzyskania kasy za obejrzenie reklam, wyłączamy internet, naciskamy przycisk, reklama nie wyskakuje, ale dostajemy kasę i łączymy się z netem ponownie :)
  • Odpowiedz
@Grzmihui: @sortris: @makary89:

Co mnie zaskoczyło jest nawet opcja czasowego wypróbowania postaci by zac

mnie zaskoczyło ze jtos w ogole bedzie kupowal postać dzika tylko dlatego ze to dzik... U żadnych dodatkowych profitów w grze z tego nie ma... Rozumiem jak kupują w grach lepsze bronie itd ale inne zwierzątko które tak samo skacze...
  • Odpowiedz