Wpis z mikrobloga

Przejrzałem sprawozdania finansowe WOŚP. Co roku ~90% środków idzie na sprzęt, szkolenia... Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć gdzie są te wszystkie wałki? To chodzi o to, że jak wrzucam 10 zł do puszki to 1 zł idzie na koszty działalności fundacji xD? Bo albo czegoś nie rozumiem albo #!$%@? węszycie spiski na kwotę 5000 zł, a siedzicie cicho gdy rząd jawnie robi wały na MILIARDACH złotych. #wosp #owsiak #kiciochpyta #4konserwy
  • 28
@maciejpiotr_:

niech TVP reklam WOŚPU za moje pieniądze nie wyświetla

TVP na WOŚP zarabia.

Miasta neich nie finansują koncertó i fajerwerków za grube hajsy.

Ostatnio jeden niechętny WOŚP bloger przypadkowo udowodnił, że wcale nie takie grube - jeno 8% samorządów dorzuca cokolwiek do Finału. To raz.

Dwa: możliwość finansowania imprez typu WOŚP przez samorządy jest mocno ograniczona (ustawą o samorządzie terytorialnym), większość kosztów pokrywają sponsorzy.
@rineo: Możliwe, ale zamiast 10 tysiecy, ktore moje miasto wywala na fajerwerki wolalbym, zeby im wplacilo, niz wywalano na swiecidelka. Sylwester niedawno byl. Moze i powinienem patrzec ile kasy rzad wywala, ale grosz do grosza samorządów i przez caly rok się uzbiera. TVP za darmo oddaje czas antenowy, a mogliby zarobić na jakiejś innej prywatnej firmie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Korczi: No ok ale w 2013 WOŚP zebrało ok 50 mln zł jeśli jest tak jak mówiesz tzn że Owsiak zabiera około 10% to bierze 5 mln zł. Ja się nie znam ale moim zdaniem jest to dość dużo kiedy radio wspiera za darmo, TV prawdopodobnie też, ludzie pracują za darmo (wolontariat), do tej pory było mówione że zespoły grają za darmo, a 5 mln zł to nie są jakieś drobne...