Wpis z mikrobloga

@silent_digg3r: jak zadbany to ja bym kupil dla sentymentu, stare konsole są spoko :D Obrazu jako tako HD to tam za wiele nie uzyskasz, jakies kable component chyba albo vga są - ale nie wypowiadam się do konca, bo nigdy nie mialem pierwszego x'a
@silent_digg3r: drugi prawilny, stoprocent xDDD

Xbox Live dla pierwszego xboxa już dawno wyłączony, zatem bany czy inne cuda w grę juz nie wchodzą, bo to nie działa. Może być jakoś źle przerobiony i jakoś zablokowany przez to, ale z pierwszym xboxem cuda mozna robić, do kompa podpinasz dysk (to jeszcze pod IDE), jakies linuxy haxy i konsola przerobiona.
@silent_digg3r: Zrobiłem tak kilka miesięcy temu i nie żałuję. Odgrzałem sobie wszystkie starocie w które kiedyś się zagrywałem i było super.

Niestety trzeba liczyć się z kilkoma problemami jak np. "kopie zapasowe", które teraz wyłącznie na chomiku są dostępne, oraz jakość obrazu. Dostarczany zazwyczaj kabel AV (chinche) daje najgorszą jakość, szczególnie jeśli chcesz podłączyć konsolę pod większy LCD. Inne kable są do kupienia, ale krzyż na drogę jeśli będziesz bazował wyłącznie
@silent_digg3r: nie musiałem bo okazało się, że to jakiś zabytek z wiekową płytą główną i wgraną przeróbką do BIOSu. Jedyne co zmieniłem to podłączenie większego dysku i ponowna instalacja XBMC autoinstallerem.

Swoją drogą to zabawne, że taki sprzęt potrafi działać bezawaryjnie prawie 10 lat a konsole nowszej generacji potrafią sypać błędami i awariami po kilku miesiącach grania.