Wpis z mikrobloga

Mircy jak to jest? Pewnie wiecie lepiej ode mnie.

Skąd taka nagonka na Owsiaka? Od 23 lat zbiera kasę na szczytne cele. Idzie mu to bardzo dobrze, co rok są rekordy zbiórek. Wypłaca sobie i pracownikom pensje. Pracuje, więc dlaczego ma tego nie robić? Utajnił jakąś kasę?

Nie bronię jego, tylko próbuję logicznie do tego podejść. Jest praca, to jest wynagrodzenie.

#wosp #owsiak #jaktojest
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnnMari: Sprawa jest prosta: Bo ma zbyt dobrze. A w Polsce, jak się komuś powodzi, to zamiast szacunku, wzbudza pogardę.

Nade wszystko nie rozumiem jednego: Przecież to jest zupełnie dobrowolna akcja. Nikt nikomu nie każe wrzucać pieniędzy do puszek. Nie odpowiada Ci Owsiak -> nie bierz udziału w akcji. Proste. Wolisz wspierać Caritas? Wspieraj!

Natomiast to wyliczanie Owsiakowi jaką ma pensję, ile zarabia. To jest żenujące. Nawet jeśli przejada 1/4
  • Odpowiedz
@AnnMari: A i jeszcze jedno: z Owsiakiem jest trochę jak z Lancem Armstrongiem. Dziś persona non grata, bo wpadł na dopingu. Oszust, zgadzam się. Ale który kolarz w tamtych latach nie oszukiwał? A o tym ilu osobom pomógł, ile osób natchnął do walki z rakiem, ilu osobom pomógł uwierzyć w sens dalszego życia, ilu dał nadzieję na powrót do normalnego życia? O tym się jakoś ostatnio zapomina, a szkoda.

Łatwo
  • Odpowiedz
@AnnMari: sąd odstawił manianę.

http://www.wosp.org.pl/fundacja/aktualnosci/tekst_apelacji_w_sprawie_blogera - znajdziesz tutaj pdfa mającego ponad 30 stron apelacji. Jak to czytałem to włos się mi jeżył na głowie - sam byłem antyfanem #wosp i na ten tekst trafiłem przypadkiem i dał mi dużo do myślenia:) Dużo rzeczowo przedstawionych argumentów, co do których ciężko mieć wątpliwości. Trochę czytania, ale warto:)

W skrócie - bloger wyciągnął wnioski z czapy, a sąd stwierdził, że to
  • Odpowiedz
@AnnMari: a te wszystkie przeloty odrzutowcami, organizowanie koncertów i innych imprez jest za darmo? Przecież on zbiera grosiki w porównaniu co daje NFZ. Chciałbym żeby ktoś podliczył ile pieniędzy przeznacza się na tego jego inby w tysiącach polskich miast. Dodatkowo jakieś ciemne interesy na boku i impreza dla brudasów

Nie wrzucam i nie będę
  • Odpowiedz