Wpis z mikrobloga

Już po rozmowie :)
Javier i Urszula bardzo spoko , wyluzowani .

Wstępne informacje takie :

- praca od 32 do 40 h tygodniowo ( zmianowa )
- wszystkie nadgodziny płatne ( praca przed 8:00 i po 22:00 płatna extra )
- ubezpieczenie zapewnia firma + państwo
- zarobki w granicach 25 tysięcy euro rocznie
- okres testowy 2-3 miesiące ( po tym czasie umowa na stałe )
- za każdy miesiąc pracy 2 dni płatnego urlopu
- zwracają 50% kosztów transportu publicznego ( jak np. dojazd do pracy autobusem lub pociągiem )
- codziennie dostaje kartkę żywnościową na 8 euro :)
- pierwsze tygodnie nocuje w ich 'przejściowych' mieszkaniach ( mają kilka pustych gdzie nocują nowo przybyli zanim nie znajdą własnego )

Odpowiedź dostane za 2-3 tygodnie ( nawet jeśli będzie negatywna )

W sumie najgorsze jest to że Javier powiedział że muszę mieć ze sobą totalne minimum 1000 euro na mieszkanie :(

#bazookaszukapracy #wot #worldoftanks #bazooka #praca #rozmowakwalifikacyjna #emigracja #francja
  • 78
Customer Service Representative (Polish/English)


@Bazooka: Czyli będziesz odbierać telefony lub odpisywać na maile. Były sąsiad się tak załapał. Angielski miał kiepski, ale on z Brazyli. Potrzebowali do obsługi klienta Customer Service Representative (English/Portuguese). 4 tygodnie szkolenia. Nie pamiętam zbyt dużo szczegołów, bo jego akcent był dla mnie nie do ogrnięcia i zasób słownictwa minimalny. Ciężko było sobie uciąć pogawędkę na korzytarzu. Też coś z grami, tylko pod Dublinem.
Zawsze można zmienić
@Tobian: gdzie w NL siedzisz? ja od czasu do czasu mam (1-2 tyg.) delegacje do Veenendaal, a nocuję w Ede. Samolot: Chopina->Schiphol, potem pociąg na Nijmegen przez Utreht. Może gdzieś po drodze siedzisz :P
@Tobian: Lekko ponad godzina drogi z Ede ( ͡º ͜ʖ͡º) Chociaż w sumie w Holandii, gdzie byś nie był i gdzie byś nie chciał się dostać, to najdalej masz 2h drogi :) A widzę, że do Eindhoven masz niedaleko, lokalni kibicują?
@Bazooka: 2 tys euro to bardzo dobry agent w call center UPC dostanie :P tylko zamiast Paryża są Katowice. Także jak na Paryż szału nie ma z drugiej strony na dobry początek to jest całkiem niezła kasa. Także trzymam kciuki, szczególnie że robota wydaje się być fajna.

Gdybym miał 1000 euro to bym nie szukał pracy.


Przecież to 4 200 zł. Jak chcesz za to żyć przez dłuższy okres?:) Ja przez
@chozi: To prawda.
Niby niedaleko, ale nie wiem co tam się dzieje nawet, wiem że samoloty z lotniska odlatują i na tym moja wiedza o wydarzeniach w NL się kończą.
Ot taki Polaczek zawadiaka, strażnik ognia w bongo xD
Ale Wy macie swiadomosc, ze - lekko liczac - polowa Polakow nie tylko nie ma oszczednosci (szok!!!), ale wrecz jedzie na dlugach?


@Dutch: Przy odpowiedni gospodarowaniu spokojnie połowa z nich mogła by je mieć. Rozumiem, że w naszym kraju jest cholernie ciężko uzbierać na nowy najtańszy samochód ale nie oszukujmy się uzbieranie 5 tys złotych dla 80% społeczeństwa nie powinno być problemem. Tylko trzeba potrafić nauczyć się odpowiednio kasą gospodarować. Jest
@scyth00: ja się Zgadzam tylko jakbyś poznał tego przegrywa to byś nie uwierzył ze on ma takie a nie inne poglądy. Po prostu są różni ludzie.Pruszków okazji jest świetnie odczytany
@scyth00: No niestety tak wygląda życie większości polaków na emigracji . Żyją tam na granicy nędzy po to że by odłożyć hajs i wrócić do ojczyzny gdzie za zarobioną kasę otworzą jakiś biznes, zbudują sobie dom itd.