Wpis z mikrobloga

Mirki mirki, jestem na 7-mym dniu a6w i mam problem, bo mimo, że staram się trzymać głowę w jednej linii z plecami i nie napinać szyi podczas podnoszenia się boli mnie kark. Boli teraz, mimo, że ćwiczę wieczorami. Wczoraj było podobnie. Jest na to jakas metoda czy przejdzie po kilku dniach?

#a6w #mikrokoksy
  • 15
@kozio23: Pewnie rękami ciągniesz głowę do tułowia? Ręce mają leżeć lekko na głowie a nie ją dociągać i pomagać sobie. Też miałem ten problem jak robiłem jakiś czas temu ;)
@kozio23: jeżeli boli Cię bark to na bank wykonujesz to niepoprawnie. Po pierwsze zrezygnowałbym z a6w na rzecz czegoś normalnego, ale to nie temat tej rozmowy. Tak, że ręce ułóż NA tułowiu, skrzyżowane ze sobą, a brzuchem masz robić spięcia, nie żadne dziwne pełne skłony jak to uczą w 99% miejsc.
@elmo-pl: Co mają przysiady i MC do brzucha?
@shaker332: No właśnie sęk w tym, że trzymam palce na skroniach, nigdzie nie przyciągam głowy.
@shdw: Chyba zacznę regularnie robić ćwiczenia jak na siłowni wspinaczkowej, (2x w tygodniu to dla brzucha trochę mało) ale sęk w tym, że do a6w mam aplikację któa mnie pilnuje, mówi co kiedy robić i nie mam takiego "a dobra, nie chce mi się, zrobię później"
@kozio23: mają więcej niż Ci się wydaje ;) 2x w tygodniu to wystarczająco. Cały brzuch i mięśnie głębokie są razem większe od bicepa czy tricepsa, a tych nie ćwiczysz codziennie, prawda? ;)
@shdw: Nie ćwiczę niczego konkretnego prócz brzucha i podciągania (chwytotablica, podciąganie na palcach, na campusie itd) , splity są dla mnie bardzo niewskazane bo nic mi nie dają a mogą tylko bez sensu podnieść masę (wspinacz here)
a jedyne co daje A6W, to ból kręgosłupa.


@Cojestpiec: na pewno nie jedyne ;)
Są lepsze programy, ale kilka lat temu zrobiłem całe a6w, kręgosłup nie bolał, a efekty były. Z tym że wątpie żeby komuś chciało sie #!$%@? brzuch 40 minut jak to ma miejsce pod koniec tego programu. I właśnie dlatego są lepsze.
@kozio23: sam trenuje wspinaczkę i bouldering i uwierz, że jakakolwiek aktywność na siłowni, splity również, pomogą Ci znacząco. To, że podniesiesz masę o te 3 czy 4kg przełoży się o wiele lepiej na ściance podnosząc Twoją siłę relatywną.
w tygodniu to wystarczająco. Cały brzuch i mięśnie głębokie są razem większe od bicepa czy tricepsa, a tych nie ćwiczysz codziennie, prawda


@Szefu: Wystarczą allahy i unoszenie nóg na koniec treningu, 10 minut i zgłowy. już widze, jak ci wszyscy co startują do ifbb pro robią A6W czy inne gówno
@amarantowy: ja sie zgadzam, że nie ma sensu robić a6w bo jest wiele innych lepszych sposobów na trening brzucha.

Pare lat temu po prostu to zrobiłem, niczego sobie nie uszkodziłem itp. a nie było ludzi którzy tak jak teraz odradzają ten program ;)

Teraz robie tylko kółko, wznosy nóg leżąc i wisząc na drążku i na stabilizacje planki. I z perspektywy czasu wiem że a6w nie warto robić ale hejt na