Wpis z mikrobloga

#premierleague #pilkanozna #ciekawostki #mu #united

Manchester United.

Od 30 października 1937 roku w każdym meczu pierwszej drużyny zawsze, ale to zawsze w meczowej kadrze był przynajmniej jeden wychowanek klubu. Daje to zawrotną liczbę 3 623 meczów z rzędu!

Do 1 maja 2011 statystyka prezentowała się jeszcze bardziej niesamowicie, bo w aż 3 516 meczach z rzędu wychowanek był nie tylko w kadrze meczowej, ale też w podstawowym składzie. Seria została jednak przerwana, bo na ławce usiadł wówczas John O’Shea.

Dziesięciu najlepszych wychowanków Manchesteru United według "Daily Mail":

Duncan Edwards (United 1952-58, 177 występów, 21 goli)

Bobby Charlton (1953-73, 758 występów, 249 goli)

George Best (1961-74, 474 występy, 181 goli)

Dennis Violett (1949-62, 294 występy, 178 goli)

Nobby Stiles (1957-71, 311 występów, 17 goli)

Norman Whiteside (1978-89, 278 występów, 68 goli)

Brian Kidd (1964-74, 203 występy, 52 gole)

David Beckham (1991-2003, 394 występy, 85 goli)

Ryan Giggs (1987- do tej pory, 927 występy, 166 goli)

Paul Scholes (1991- do tej pory, 713 występów, 155 goli)

źródło
  • 15
@dEVJE: No Welbeck to już w zasadzie nie gra, zdarzyła się ostatnio kontuzja Rooneya i tyle. Evans już trochę lepiej, ale ciężko powiedzieć, żeby miał pewną pozycję przynajmniej trzeciego stopera w składzie. W tym sezonie korzystał na kontuzjach innych
@Vojtazzz: Przy kontuzjach Vidicia i starzejącym się Rio, Evans juz drugi rok jest najlepszym i najczęsciej grającym stoperem w United. Dodać do tego jego dyspozycje strzelecką w tym sezonie to już fantastycznie.

Co do Welbecka - argument z kontuzją Rooney'a nie do konca pasuje, bo w jego miejsce wszedł Hernandez. ;) Welbz natomiast w tym sezonie częściej gra na boku boiska. Jeśli chodzi o Premier League to Anglik zagrał w 19
@dEVJE: No dobra, ale korzysta głównie na kontuzjach Rio, Vidica i Jonesa. Jest bardzo pożyteczną zapchajdziurą na solidnym poziomie i tyle

No tak, 19 meczów, brzmi dumnie. Z tego 9 ogonów. 6 meczów w pełnym wydaniu czasowych. Ot rezerwowy, ja wiem że tacy ludzie muszą być, są bardzo pożyteczni, ale nie mówmy że jego kariera w United idzie w górę. W zeszłym sezonie strzelił 9 bramek, w tym jedną
@Vojtazzz:

No dobra, ale korzysta głównie na kontuzjach Rio, Vidica i Jonesa.


No, ale Vidic i Rio coraz młodsi nie są, a on w tej chwili jest ich pierwszym zmiennikiem.
@Vojtazzz: Evans skorzystał na jednej kontuzji - Vidicia w Zurychu. Od tego czasu jest stałym elementem pierwszej jedenastki. Rezerwowym można było go nazwac 2 lata temu.

Oczywiście, że przy tej konkurencji Welbeck nie będzie grał tydzień w tydzień, chciałem tylko pokazać, że twoje "praktycznie nie gra" jest mocno na wyrost. Najbardziej szkoda, że nie ma okazji do gry w środku pola, przez co kuleje jego zdobycz bramkowa, co sam zauważyłeś. Mimo
@Yahoo_: No bycie pierwszym zmiennikiem trójki zawodników to faktycznie rozkwit kariery :)

Dopóki nie zobaczę całej czwórki zdrowej i Evansa nie dającego się wygryźć z pierwszej jedenastki przez większą część sezonu wasze gadanie to dla mnie szukanie na siłę argumentu o jego zajebistości. Fajnie że korzysta w tym sezonie i gra na dobrym poziomie, ale bez przesady
@Vojtazzz: Sorry, ale w przypadku Evansa niemiłosiernie pleciesz bzdury. Trzymasz się jak uparty swojego wyobrażenia Evansa sprzed trzech lat i próbujesz znaleźć na siłę argument, że Evans to tylko "zapchajdziura". Rio młodszy nie będzie - ba, nawet na ławce zaczął siadać, bo kondycyjnie już nie wyrobi pełnych 90 minut co 3-4 dni. Vidic od czasu tej nieszczęsnej kontuzji wraca na 2-3 tygodnie i łapie kolejny uraz. Evans to obecnie najlepszy obrońca
@dEVJE: No tak Rio siedzi na ławce, że zagrał 19 meczów w tym sezonie od pierwszej minuty, o 5 więcej od Evansa. Vidic to w ogóle nie gra od dwóch sezonów, a Jones jak się połamał w drugiej części poprzedniego sezonu, tak już jest połamany do dziś

Jak będzie cała czwórka do dyspozycji w formie i Evans ich wygryzie to uwierzę, póki co jest po prostu najzdrowszą opcją, która gra solidnie.
@Vojtazzz: Evans, jeśli chodzi o mecze ligowe, zagrał w pełnym wymiarze 14 spotkań, Rio - 15. Ogromna różnica, nie? Dodaj do tego mecze pucharowe rozgrywane w środku tygodnie (krajowe, bądź europejskie) to w pierwszej kolejności na ławce ląduje Rio. Nie kreuję Evansa na stopera ze ścisłej światowej czołówki, ale Rio ma już 34 lata, Vidic ciągle połamany - realistycznie patrząc to Evans jest obecnie najlepszym stoperem w klubie. Rio i Vidic
@dEVJE: Pozwolisz że gra w pucharach na tym etapie rozgrywek nie będzie dla mnie wyznacznikiem, kto jest który w wewnętrznej klasyfikacji zawodników. Powiedziałbym że działa to odwrotnie i właśnie wtedy młodzi nabijają sobie mecze, a dziadki odpoczywają. I jak mam przepraszam interpretować liczbę występów Evansa, jeśli pozostałych dwóch stoperów jest wiecznie kontuzjowanych? Torres też gra praktycznie cały sezon, co nie znaczy że wygrywa jakąkolwiek sportową rywalizację na swojej pozycji z kimkolwiek.
@Vojtazzz: Wybacz, ale zdolność do gry częściej niż raz w tygodniu jest dla mnie jednym z wyznacznikiów przydatności zawodnika, szczególnie w warunkach Premier League. Jak masz interpetować liczbę występów Evansa? Wytłumaczę to w akapicie niżej, bo ta dyskusja poszła w innym kierunku od zaplanowanego. Skąd wyskoczyłeś z Torresem - tego nie wiem. To zupełnie inny problem i zupełnie inna historia. Wracając do United - próbujesz poustawić ich wszystkich w idealnym świecie,
@dEVJE: No ale czemu służyć ma przytoczenie liczby występów przez rezerwowego, w chwili w której podstawowy dotąd zawodnik jest kontuzjowany? Chyba temu ile meczów w tym czasie zagrał klub, bo na pewno nie wyższości tego co gra obecnie. I czemu założenie że wyjściową sytuacją jest taka, kiedy wszyscy są zdrowi (tylko tyle mi wystarczy, naprawdę, to nie jest science fiction) jest zła? O tym kto wywalcza sobie pierwszy skład mogę mówić
@Vojtazzz: Przytoczenie liczby występów ma służyć obaleniu twojej tezy, że Evans należy do wychowanków, którzy są wypierani ze składu i idzie w odstawkę. Dalej ci wytłumaczyłem czemu tego miejsca nie straci. Oceniasz całą tą sytuację jakby świat stał w miejscu. Rio się starzeje, Vidic ciągle kontuzje, a inni cały czas robią postępy, dzięki czemu zajmują miejsce w pierwszej jedenastce - nie na czas absencji kontuzjowanego piłkarza, ale na stałe. Ograniczasz się