Wpis z mikrobloga

Cześć mircy,
Czy przy swoich projektach korzystacie z jakiś aplikacji do zarządzania projektami?
Możecie podrzucić jakieś przykłady?
Korzystacie z tego także przy projektach które robicie samemu? (wiem że zazwyczaj jest to wykorzystywane przy grupowej pracy ale szukam czegoś tylko dla mnie - projekty programistyczne)
#programowanie #zarzadzanieprojektami
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fmfd: no ale gdzie na githubie jakieś listy todo, inprogress? :D przyznam szczerze gita ogarniam w takim stopniu że klikam sobie w IDE żeby mi na niego wrzuciło repo :D

@Rarka: oo trello wygląda ciekawie :D
  • Odpowiedz
@lol2x: koledzy już tutaj napisali. Do samodzielnej pracy wystarczy trello, jira jest bardzo dobra do pracy w większej liczbie osób. Jak masz własny serwer, to opłaca się wydać te $10 i sobie postawić własną instancję. Hostować u nich się nie opłaca ($10/miesiąc).

Jeżeli Twój projekt może być otwarto źródłowy, to najlepszym wg mnie wyjściem jest github. Tam znajdziesz wszystko co trzeba. Jeżeli nie ogarniałeś wcześniej za bardzo gita, to polecam (nie... wręcz nakazuje :P), spojrzeć na to:
  • Odpowiedz
@lol2x: Dla siebie, ew. 3-4 osób trello. Dla większej ilości różnie, mi się najbardziej odpowiada Youtrack (chociaż płatny dla +10 osób)
  • Odpowiedz
@Nicarim: wg mnie wszystko zależy od projektu. Jeżeli projekt jest typowo programisytczny, wymaga code review, możliwości podłączenia konretnych commitów do konkretnych tasków.... podłączenia automatycznych narzędzi puszczających testy... to trello odpada całkowicie. Jeżeli z kolei projekt jest zróżnicowany...a część osób nie techniczna, to może być im łatwiej ogarnąć takie proste narzędzie.
  • Odpowiedz
@noisy: Code review robisz na githubie/bitbuckecie/stashu, gdzie masz otwarty PR dla siebie z commitem, którego tytuł zawiera kod story/taska/buga z karty w trello. Ale prawda, z poziomu trello nie masz wtyczki do np. Githuba wyświetlającej wszystkie PRy/commity na dany temat, więc trzeba ręcznie w karcie wklejać linki do PRów, to jest minus. Jak review pozytywne, to kartę przeciągasz na kolejny stos, a jak coś do poprawy, to na stos np.
  • Odpowiedz