Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki z Krakowa, ma ktoś może odsprzedać/pożyczyć na weekend adapter/konwerter usb-ethernet. Niestety trafiłam na taki okres, że wszystkie sklepy internetowe albo mają inwentaryzacje albo zamknięte, a w sklepach stacjonarnych kosztują one miliony. Może ktoś miał też problem z rozłaczającym się internetem przez Windows 8.1? Wcześniej przy starym komputerze ten problem nie występował, a teraz co chwilę rozłącza i jest ograniczony dostęp. Dodam, że sprawe utrudnia fakt, że nie mam wejścia ethernet ani napędu CD/DVD, dlatego chciałam sprawdzić, czy internet będzie działał po kablu. Wiem, że to jest temat raczej na elektrode, ale boje się tam pisać :)
#krakow #komputery #windows
  • 18
@Mhrok: no właśnie raczej nie, bo gdy podłączony jest mój stary komputer lub mojej współlokatorki to internet śmiga. Natomiast w momencie połączenia nowego z siecią jest ograniczony dostęp dla wszystkich trzech
. Może ktoś miał też problem z rozłaczającym się internetem przez Windows 8.1? Wcześniej przy starym komputerze ten problem nie występował, a teraz co chwilę rozłącza i jest ograniczony dostęp. Dodam, że sprawe utrudnia fakt, że nie mam wejścia ethernet ani napędu CD/DVD, dlatego chciałam sprawdzić, czy internet będzie działał po kablu. Wiem, że to jest temat raczej na elektrode, ale boje się tam pisać :)


@talinka: Hej! Znany problem, jedną
@talinka: nawet dla Ciebie znalazlem, właściwości karty sieciowej -> konfiguracja -> power managment -> pozwól na wyłączanie tego urządzenia aby zaoszczędzic energie ( czy cos takieg)
@talinka: Ja mówię co mi się wydaje, bo to nietypowe, żeby jeden komputer powodował brak internetu w całej sieci lokalnej. W tym pierwszym screenie sprawdź, czy jest na automat ustawione najpierw, nic nie zmieniaj.
@Mhrok: nie mogę u mnie znaleźć ustawień dotyczących IP, które pokazałeś w pierwszym screenie, wydaje mi się, że to przez to, że nie posiadam wejścia ethernet