Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki i Mirabelki. Wziąłem się w końcu do roboty, poniekąd z nudów, ale też z mojej pasji, którą jest Ratownictwo Medyczne. Jestem studentem II roku Ratownictwa i jak uświadomiłem sobie, jak niski jest poziom wiedzy o PP, czy o ratownictwie medycznym, od razu postanowiłem to zmienić. Tak wiem, świata nie zmienię, ale może to któremuś czy którejś z Was się przyda. Takie karty, z podstawowymi zagadnieniami, będę wrzucał systematycznie. Co wy o tym sądzicie? Popieracie akcje?

Ps. Nie jestem żadnym grafikiem komputerowym, ale staram się żeby to jakoś wyglądało :)

Pobierz pasiuy - Dobra Mirki i Mirabelki. Wziąłem się w końcu do roboty, poniekąd z nudów, al...
źródło: comment_VBfRlrGKVYvoZpA5UnSqgqU09oNUfmSP.jpg
  • 20
@pasiuy:

Dobry pomysł.

Nie jestem grafikiem, ale widzę kilka rzeczy, które możesz doszlifować:

- używaj czcionki bezszeryfowe;

- przed znakami interpunkcji nie stosuje się spacji;

- logo wykopu jest zbędne (tym bardziej, że ostro wygryza się wyglądem z tej grafiki) i lepszy byłby nawet Twój nick, aby nie mieć wątpliwości, kogo zasubskrybować, by otrzymywać świeże grafiki;

- fragment "izolacja płynów ustrojowych" umieściłbym w nawiasie;

- na końcu każdego punktu nie stosowałbym
@976497: Właśnie o takie uwagi mi chodzi, w sumie też chciałem, żeby zmotywowało mnie to do działania... bo wyszukać info w sieci i podesłać komuś, żeby zrobił grafikę to nie sztuka...
@pasiuy: zgadzam się z @selamort hasła nie wiele mówią. Jako osoba niezwiązana z tematem nie wiem jak selekcjonować poszkodowanych (domyślam się, że Ci co w gorszym stanie najpierw ale jak wybrać pomiędzy mocno krwawiącym a niepotrzytomnym nieoddychajacym?). Niezbędny sprzęt - jaki? Czy zawartość samochodowej apteczki wystarczy? O! pomysł na następny temat! Sensowna zawartość apteczki samochodowej (bo standardowa zawartość z min. jedną parą rękawiczek i kilkoma bandażami to podejrzewam zbyt mało by
@0xcafebabe: już pracuje nad poprawieniem - uproszczeniem pierwszej karty, ale tak miałem zamiar, żeby wszystko po kolei tłumaczyć tzn kolejne karty wyjaśniałyby, bądź łączyły się z poprzednimi w jakiś sposób. Dzięki za pomysły i uwagi :)
@pasiuy: Nie lepiej zrobić sobie fiszki do anki? Będziesz miał je zawsze przy sobie bo w smartfonie.

Albo możesz przy okazji zrobić coś podobnego ale dla przeciętnego człowieka czyli tylko same podstawy i ludzkim językiem.
@pasiuy: rozwiń wszystkie punkty - w szczególności 1. z nich, bo nic szczerze mówiąc z tego nie wyniosłem - jeżeli to ma spełniać swoją rolę to musi przekazywać informacje. jako osoba średnio zainteresowana tematem(czyli taka, która sama go nie zgłębi w google) taka plansza jest zupełnie zbędna/nudna i o niej zdążę zapomnieć w połowie strony z gorących.

tak to wygląda z mojej perspektywy:

@pasiuy: kolego idea fajna, ale zdecyduj czy to ma być przygotowane dla normalnych ludzi czy dla związanych z ratownictwem, bo aktualnie nie trafia to do żadnej z tych grup...

Jak dla prostego człowieka, to żaden z tych punktów nic nie mówi...

Na Twoim miejscu skupiłbym się na BLS według nowych wytycznych z dodaniem paru ciekawostek (oddechy ratunkowe, co ważniejsze czy zapewnienie oddechów czy uciśnięcia, głębokość uciśnień mostka i pozycja rąk w
@pasiuy: Świetny pomysł! Sam jestem zainteresowany tematem, a za dużo znaleźć nie mogę i moja wiedza ogranicza się tyle co podstawowe zagadnienia przy ratownictwie wodnym! Super sprawa i gratuluję kierunku studiów, ważne by robić coś co się kocha. Który tag jest tylko do tych rad?