Wpis z mikrobloga

@VegasV: najważniejsza jest stal wiec do 100 ciężko znaleźć cos co będzie naprawdę cieszyć nie tylko przez pierwsze parę miesięcy. Nie mowie ze nie ma nic godnego polecenia bo i z bazarnego scyzoryka za 5zl można naprawdę cieszyć miche jak się o niego dba. Jednak jak juz mowa o edc polecam Ci bardzo lethermany kosztują trochę więcej bo za~ 150 masz sidekicka a za~ 200 wingmana (lub odwrotnie ). Ale to
@VegasV: wszystkie lethermany są godne polecenia ale jedne są bardziej zabawkami a inne mniej;) sprawdź tez victorinoxyegendarne noże arki szwajcarskiej do 100 zl znajdziesz cos na bank gwarancja jest podobna. Mam od 6 lat atlasa i przez 5 lat byl podstawa mojego edc aleale po jednej zenujacej akcji z ucieczka po pijaku z toalety pare lat temu mikro kombinerki sie skrzywiły (a nie bylo to typowe użytkowaniw wiec ni ma gwarancji
Pomysl co bardziej odpowiada edc? Minimalistyczny folder czy tez kombinerki nóż piłka i masa innych rzeczy w jednym? Serio dopiero od momentu w którym zacząłem nosić lethermana dostrzegłem jak często potrzebne są kombinerki w zwykłym normalnym życiu. Prawda jest jednak po środku najlepiej mieć oba. Letherman jest wybitnyale mam ze sobą dodatkowego foldera bo przeważnie maja lepsza stal na ostrzu
@AberratioIctus: zależy co kto lubi, sam mam zazwyczaj sidekicka przy pasie, ale tylko zazwyczaj.

Folder za to kieszeni nie opuszcza - bo jednak co solidne ostrze to solidne ostrze, plus tak przy victorinoxach jak i przy ostrzach leathermanów można dyskutować na temat stali jak i rozmiarów ostrza (wyjątki to np Leathermany z ostrzem z S30V, ale daaaalej są dość małe)

Prawda jest jednak po środku najlepiej mieć oba


Najlepiej to jest