Wpis z mikrobloga

Mireczki, gram sobie ostatnio w "This war of mine" (w dużym skrócie - grupka cywili jest uwięziona w oblężonym mieście i starają się przetrwać do zakończenia walk. Polecam, zwłaszcza że to gra polskiego studia!) i zacząłem się zastanawiać - co by było gdybym to był ja w rzeczywistości?

Doszedłem do wniosku że miałbym raczej znikome szanse, i stąd moje #pytanie : znacie może jakieś "survivalowe poradniki" jeśli chodzi o przetrwanie cywila w objętym wojną mieście (i nie tylko)? Wiem oczywiście że raczej nie znajdę nigdzie żadnego "War survival for dummies", ale może znacie jakieś opowieści ludzi którzy przetrwali tego typu sytuację, dajmy na to w latach dziewięćdziesiątych w byłej Jugosławii? Pamiętam że takie znalezisko było kiedyś na głównej, ale za cholerę nie pamiętam jak się nazywało i jak je znaleźć.

No i oczywiście wrzucajcie co wam przyjdzie do głowy w tych klimatach, chętnie poczytam :)

#wojna #thiswarofmine #survival
  • 7
@Torinar: Program z USA emitowany chyba w National Geografic i strony internetowe także w Polsce, o ruchu zwanym: Prepersi, prepers, wujek google Ci prawidłowo podpowie. Może, nie są to informacje na temat wojny, ale bardziej na temat zamieszek wywołanych na przykład załamaniem ekonomii, kataklizmem naturalnym etc... Różne pomysły na przetrwanie, ocena ich przez ludzi od surwiwalu. Jak chcesz na spokojnie liznąć tematu to chyba godne polecenia.
@Torinar: Na wykopie było, tylko nie pamiętam jak się nazywało, ale w skrócie to:

-zbieraj broń i amunicje (najlepiej, jeśli broń nie jest zarejestrowana, znaczy mniej trochę legalnej i trochę nielegalnej, bo w razie problemów, broń legalna zostanie najpewniej skonfiskowana)

-zbieraj żywność o długim terminie przydatności (np. wojskowe racje żywnościowe)

-zbieraj lekarstwa

-zbieraj papier toaletowy

-mniej siekierę, żeby można było łatwo zebrać drewno na opał

-mniej zaufanych ludzi z którymi mógłbyś