Wpis z mikrobloga

rozkmina na dziś: na ile można wierzyć użytkownikom?

o ile mamy fora i stronki takie jak wykop, komentarze itp. to problem istnieje tylko na poziomie wiarygodności treści, bo nie wpływa w żaden sposób na mechanikę portalu.

... a gdyby wpływał?

wyobraźmy sobie prostą aplikację, odliczającą (w dniach) czas od ostatniej masturbacji (nie bez powodu obserwuję #nofapchallenge - fascynuje mnie ta społeczność i mężczyznom jeszcze byłbym w stanie uwierzyć na słowo #szowinizm #seksizm itd. - kamienujcie :)) i posiadającą dwie proste zasady:

1. jeśli przez jakiś czas nie odwiedzasz aplikacji (np. 7-14 dni, dostajesz powiadomienie push z pytaniem, czy zrobiłeś sobie dobrze, czy nie - na odpowiedź czeka dobę, a potem wstrzymuje odliczanie dla tego użytkownika i wygasza go w rankingu - to jedyna niedogodność, ale wyklucza "wygranie" poprzez odłożenie telefonu i zapomnienie o sprawie);

2. jeśli zaznaczasz wystarczająco często, że się masturbowałeś (np. kilka razy dziennie, raz dziennie, kilka razy po powrocie z dłuższego odwyku, itd.), inni (np. max 10 osób) dostają możliwość wysłania do Ciebie wiadomości w appce w ramach wsparcia (oczywiście tu jest pole do trollowania, więc konieczny byłby mechanizm "zgłoś nadużycie" i moderacja zgłoszonych treści, karanie użytkowników) itp.

Oprócz tego appka pokazuje, ile dni minęło, ilu facetów (użytkowników) na świecie jest w tej samej sytuacji co Ty (czyli ta liczba z założenia będzie maleć z dnia na dzień, użytkownik powinien czuć się coraz bardziej elitarnie, dowartościowany, itd.). Można ją jeszcze rozbudować o jakieś świadectwa, porady, omówienie kwestii zdrowotnych itp. itd. ale to dalszy plan - kluczowe rzeczy są wymienione wyżej.

co myślicie?

#michalkosecki
  • 23
@michalkosecki: Ciekawy pomysł, możliwość dyskusji i wzajemnego wsparcia byłaby bardzo pomocna, świetnie sprawdza się to na http://www.reddit.com/r/NoFap/

Widziałem tam użytkowników z naprawdę ogromnymi osiągnięciami (kilka lat bez masturbacji) i jakoś nigdy nie miałem wrażenia, że ktoś komuś próbuje zaimponować podkręconym licznikiem. Daj znać, jeśli coś się zadzieje w temacie, może wreszcie coś mnie przekona do nabycia mądrego telefonu.