Wpis z mikrobloga

Drogie Mirasy,

potrzebuję osoby obeznanej w wielkim świecie ubezpieczeń/likwidowania szkód po wypadkach samochodowych.

W dniu dzisiejszym (poruszając się moim niezniszczalnym Audi A4 1998r.) postanowiłe przepuścić kobietę na pasach. Gdy szanowna Pani przechodziła przez pasy poczułem silne uderzenie w tył samochodu. Okazało się, że samochód za mną zatrzymał się, jednak kolejny już nie. Nastąiła reakcja łańcuchowa i tak nasze zderzaki zbliżyły się do siebie. Zostałem zabrany karetką do szpitala, w szpitalu stwierdzono - "skrecenie i naderwanie stawow i wiezadel innych i nieokreslonych czesci szyi". Wskazano mi zakup kołnierza, przepisano leki przeciwbólowe, zwolnienie na 3 tygodnie. Policja uznala mnie za poszkodowanego. Uszkodzenia samochodu na obecną chwilę niewielkie (brak kanału, noc) - przestawiony zderzak o pare cm do przodu pojazdu oraz uszkodzenie jego powłoki lakiernicznej. Problem pojawia się, ponieważ NIE POSIADAM UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO.

Czy mogę domagać się zwrotu kosztu zakupu kołnierza ortopedycznego, lekarstw, wizyty w szpitalu (kwota ~250zł) z OC sprawcy? Jak powinna wyglądać taka procedura?

Czy mogę domagać się "zadośuczynienia" za zaistniała sytuację?

Co powieniennem mieć na uwadzę przy załatwianiu wszelkich formalności z tym związanych?

Z góry dzięki za pomoc!

#ubezpieczenia #oc #wypadekdrogowy #prawo #odszkodowania #brakubezpieczenia
  • 7
@worlder: jesli sie nie myle wykupując ubezpieczenie OC miałem w nim zawarte NNW na jakąś kwote ( chyba że brałes najtańsze OC) to wtedy nie. i z tego powinni ci wypłacić odszkodowanie
@worlder: zgłaszaj to do ubezpieczyciela sprawcy szkody i likwiduj ją ze jego OC. Przysługuje Ci odszkodowanie za wszelkie wydatki związane z urazem jakiego doznałeś, tj. koszty leczenia, zakupu środków medycznych, dojazdów do szpitali, lekarzy, utracone zarobki etc. Masz również roszczenie o zadośćuczynienie za ból, cierpienia fizyczne oraz psychiczne będące następstwem wypadku. Musisz uzyskać z policji nr polisy OC sprawy i wystosować do jego ubezpieczyciela wniosek o likwidację szkody. Pisz na pw,